Novogratz haklı olabilir: Bitcoin aşırı satım noktasında

Bitcoin fiyatının dibe ulaştığını yalnızca Michael Novogratz söylemiyor. Bir piyasa indikatörü de lider kripto paranın aşırı satıldığını gösteriyor.

Bitcoin’de dibe ulaşıldığını yalnızca Michael Novogratz söylemiyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre para yöneticisi, Twitter hesabından kripto paralardaki çöküşün nihayet sona ermiş olabileceğine işaret ederken dönüm noktalarını belirleyen bir piyasa indikatörü de Bitcoin‘in aşırı satılmış durumda olduğunu söylüyor.

Williams %R olarak adlandırılan bu indikatör, 0 ile -100 arasında hareket ediyor ve giriş-çıkış noktaları arayan yatırımcılar için aşırı alım ve aşırı satım seviyelerini ölçüyor. -80 altındaki bir işaret, aşırı satım anlamına geliyor. Bitcoin ise bu indikatöre göre şu anda -83’te yer alıyor. Lider kripto para son olarak bu düzeye vurduğunda fiyatların 6000 dolardan 7,350 dolara çıktığı yaklaşık yüzde 22’lik bir artış yaşamıştı. Şu sıralarda ise Bitcoin 6,500 dolardan el değiştiriyor.

Bu arada indikatör, yanlış sinyal verebileceğinden yatırımcılar genellikle piyasa hareketlerine karar vermek için bu indikatörü diğer analizlerle birlikte değerlendirirler. Eğer Bitcoin, önceki en yüksek seviyesi olan 7,350 dolara ulaşamazsa teknik analiz, düşüş trendinde kalacağını gösteriyor.

→ BU TABLOYA GÖRE BITCOIN SON ÇEYREKTE ÖNEMLİ ÖLÇÜDE ARTABİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl