Bitcoin, İngiltere’nin büyük kulüplerinin kasasına da girdi

İngiltere'nin büyük kulüpleri, online yatırım platformu eToro ile sponsorluk anlaşması imzaladı. Anlaşma bedeli, Bitcoin'le ödendi.

Kripto para yatırımlarına da olanak tanıyan online yatırım platformu eToro’nun İngiltere Premier Lig’in 7 büyük kulübü ile ortaklık anlaşması imzaladı.

Dünya çapında milyarlarca insan tarafından izlenen karşılaşmalara imza atan büyük kulüpler, kısa bir süre önce online ticaret platformu eToro ile dijital para cüzdanı açmalarının ardından küresel transfer pazarından oyuncu satın almak için Bitcoin kullanıyor olabilir.

2006 yılında Tel Aviv’de kurulan İsrail merkezli platform, dünya çapında br sosyal ticaret ağı ve yatırım platformu olarak hızla yer etti ve şimdi İngiltere’nin birinci futbol ligi olan Premier Lig‘de de büyük bir pazarlama sahası elde edecek.

Sponsorluk anlaşmasının bedelini Bitcoin‘le ödeyen şirketin ortaklığa girdiği takımlar arasında Tottenham, Newcastle, Leicester City, Crystal Palace, Southampton, Cardiff City ve Brighton & Hove Albion yer alıyor.

eToro’nun İngiltere sorumlusu İkbal Gandham, konuyla ilgili olarak “Sponsorluk anlaşmasına imza attık ancak bedeli geleneksel pound banknotları yerine Bitcoin’le ödedik. Bununla ne yapacakları tamamen onların bileceği bir iş.” şeklinde konuştu.

Varılan anlaşma oyunculara, dijital haklara, biletlere, LED panolara ve röportaj arka planlarına erişimi içeriyor.

eToro, Bitcoin’i erken dönemde benimseyen şirketlerden biriydi. Platform, henüz 2014 yılında Bitcoin ticaretini 3 milyon kullanıcısına açtı.

2017’nin başlarında ise XRP, Ether ve Litecoin’i ekledi. Daha sonra geride bıraktığımız Mayıs ayında platforma bir cüzdan hizmetiyle birlikte Bitcoin Cash, Dash, Stellar, Ethereum Classic, NEO ve EOS’u dahil ettiler. Son olarak dün de IOTA eklendi.

→ APPLE’IN KURUCU ORTAĞI BİR KRİPTO PARA ŞİRKETİNE KATILIYOR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl