Bu kılavuz, işiniz için Bitcoin‘i nasıl kabul etmeye başlayacağınızı gösterir. Ya üçüncü şahısların yardımıyla ya da müşteriler bir aracı olmadan şahsen size ödeme yapabilir. Bu hem online hem de offline işletmeler için geçerlidir.

En kolay yol, mevcut satış noktası entegrasyonu ile bir Bitcoin ödeme işlemci servisi kullanmak olabilir. Bir Bitcoin uzmanı olmanıza ve bunların nasıl çalıştığını anlamanıza gerek yok, çünkü üçüncü taraf bütün bunlara dikkat edecektir. Bu tür şirketler, ödeme yapıldıktan sonra parayı banka hesabınıza tercih ettiğiniz para biriminde yatırabilir. Bu, Bitcoin borsası oranları ile ilgili risklerin azaltılmasına yardımcı olur. Ama tüm bu hizmetler belli bir ücrete tabi.

Ödemeleri kendiniz yapmaya karar verirseniz, bir aracıya ihtiyacınız olmaz ve onlara bir ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, Bitcoin ödemesini para birimine dönüştürmenize gerek olmadığı ve nakit olarak satmak istediğinizi varsayarsak bir banka hesabına da ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak burada, iş için Bitcoin’in nasıl çalıştığını ve dalgalanma ile nasıl başa çıkabileceğiniz konusunda kendinizi eğitmeniz gerekiyor. Ödeme onayının da daha uzun sürebileceğini bilmeniz gerekmektedir.

Müşterilerle şahsen ilgilenmek için, belirli bir ödeme uygulamasına sahip bir telefon veya tablet kullanışlı olacaktır.

Ayrıca teknik sorunların nemli problemlerinizden biri olmadığını unutmayın. Bitcoin’i kabul etmeye başlamadan önce, vergi uygunluğu hakkında bir muhasebeciye danışın. İşletmeler için Bitcoin’i benimseme, yaşadığınız yere bağlı olarak bürokratik bir kabus olabilir.

Bitcoin ile iş yapmanın en yeni yolu nedir? Bunu umuyoruz, eğer şirketiniz Bitcoin’; kabul ederse bunu tavsiye etmeyi sakın unutmayın. Promosyon grafiklerini online ve offline olarak kullanın ve şirketinizde Bitcoin alanları listeye ekleyin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl