Bitcoin işlem hacmi, bu 6 ülkede tavan yaptı

Eşler arası Bitcoin işlem hacmi, yılın başından beri süregelen trendin soncunda 6 ülkede tüm zamanların rekorunu kırdı.

Eşler arası Bitcoin alım satımı hareketli bir dönem geçiriyor. Bu hafta Hindistan, Gana, Filipinler, Arjantin, Meksika ve Mısır, Bitcoin işlem hacminde rekor seviyelere çıktı.

Decrypt’in Useful Tulips’ten elde edilen verilere dayandırdığı habere göre, dünyanın dört bir yanındaki gelişmekte olan bölgelerde kripto paralara olan ilgide patlama yaşanıyor. Bu özellikle Latin Amerika ve Afrika’da çok daha yoğun.

Bağımsız kripto para araştırmacısı Kevin Rooke, bu hafta altı ülkede eşler arası Bitcoin işlem hacminin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını bildirdi. Bu ülkeler ve işlem hacimleri şöyleydi:

  • Hindistan – 3 milyon 400 bin dolar
  • Gana – 1 milyon 700 bin dolar
  • Filipinler – 1 milyon dolar
  • Arjantin – 1 milyon dolar
  • Meksika – 700 bin dolar
  • Mısır- 150 bin dolar

Veriler, bu yılın başlarından itibaren görülen yükselen trendin devam ettiğini gösteriyor. Afrika, eşler arası Bitcoin alım satımının bir sonraki büyük merkezi olarak ortaya çıkarken Latin Amerika’daki işlem hacmi de artmayı sürdürüyor.

Öte yandan Hindistan’daki işlem hacimlerinin artması ise hükümetin son zamanlarda kripto parayla ilgili tutumunu değiştirerek daha olumlu bir tavır takınmasından kaynaklanıyor olabilir.

Meksika’da ise kripto para benimsemesi her geçen gün artıyor. Bilindiği üzere, Ripple’ın Amerika ile Meksika arasında para transferlerinde XRP’nin kullanıldığı bir ödeme koridoru var. Burada aktarılan tutarların toplamı günden güne büyüyor.

Arjantin’de de Venezuela’ya benzer bir büyüme durumu var. Ülkede yüksek enflasyon, sermaye kontrolleri ve dövize erişim zorluğu Bitcoin’i cazip kılmaya başladı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl