6000 dolar rağmen Bitcoin’le ilgili iyimser düşünmek için 3 neden

Finans uzmanı Brian Kelly, CNBC'nin Fast Trader programında 3 ana nedenle Bitcoin'in orta vadede önceki destek seviyelerine geri döneceğine ve 10 bin doların üzerine çıkacağına inandığını açıkladı.

Finans uzmanı Brian Kelly, CNBC’nin Fast Trader programında 3 ana nedenle Bitcoin‘in orta vadede önceki destek seviyelerine geri döneceğine ve 10 bin doların üzerine çıkacağına inandığını açıkladı.

Kelly’nin sıraladığı nedenler şöyleydi:

– Dibin yakın olduğunu işaret eden yatırımcılardaki olumsuz hisler
– Japon kripto para piyasasındaki pozitif gelişmeler
– Mt. Gox’un Bitcoin satışının 2019’a ertelenmesi

Piyasadaki olumsuz hava

Yatırımın temel kuralını referans alan Kelly, piyasanın son derece yükselişli ve iyimser olduğu bir dönemde satmanın ve giriş için fırsat kollamanın daha iyi olacağını, piyasanın aşırı kötümser olduğu bir dönemde ise girmek için bir pozisyon aramanın akıllıca olacağını söyledi.

Kelly, genel olarak yatırımcıların kripto para piyasasına yönelik olumsuz hisleri göz önüne alındığında, kripto para piyasasının yakın gelecekte büyük düzeltmesinin muhtemelen sona ereceğini, önümüzdeki iki ya da üç ay içinde de orta vadeli bir rallinin başlayacağını ifade etti.

Japonya’daki düzenleyici gelişmeler

Finans yorumcusu ayrıca Japonya’daki düzenleyici gelişmelerin Bitcoin’in uzun vadeli büyümesi konusunda olumlu bir işaret olduğuna dikkat çekiyor. Kelly, “Bu aslında iyi bir şey. Kısa vadede biraz zorlayıcı olabilir, çünkü yeni müşteri alımlarını kapattılar, ama aslında sistemi temizliyorlar. Sistemin daha sağlam ve insanlar için daha iyi olduğundan emin olmak istiyorlar.” dedi.

Mt. Gox kararı

Son olarak Kelly, Bitcoin’in üzerindeki Mt. Gox lanetinin son bulmasına değindi. Kelly, bu konu hakkında, “Mt. Gox kararı harika. 2019’un en az 1. çeyreğine kadar Bitcoin satışı yapamayacaklar. Herkes ani bir satış dalgası için her an tetikteyken bu tedirginlik artık ortadan kalktı.” şeklinde konuştu.

Kelly, ortaya koyduğu bu üç faktörün bir numaralı kripto paranın orta vadeli rallisinin yakıtı olabileceğini düşünüyor.

→ GEÇEN SENEYİ HATIRLATAN MCAFEE’DEN BITCOIN TOPLULUĞUNA: GERÇEKÇİ OLUN

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl