ABD Başkanı Joe Biden’dan Bitcoin’i çağrıştıran video

ABD’nin mevcut başkanı Joe Biden, 2024 seçimleri için yürüttüğü başkanlık kampanyasını tüm hızıyla sürdürüyor. Biden’ın kampanya kapsamında dün yayımladığı bir video ise Bitcoin maksimalistlerinin özellikle dikkatlerini çekti. Videodaki ayrıntı, Bitcoin’i akla getirdi.

Lazer gözlü Biden

Biden, “Bir fincan Joe’nun tadı hiç bu kadar lezzetli olmamıştı” ifadesiyle paylaştığı videoda kahve içiyor ve “Kahvemi koyu severim” diyor. Yakın plan çekilen bardakta ise “2024” yazısıyla beraber Biden’ın lazer gözlü portresi görülüyor.

Bitcoin’le özdeşleşen lazer gözler: 2021’de akım olmuştu

Bilindiği gibi lazer gözler, 2021 yılında Bitcoin kullanıcıları arasında bir ‘meme’e dönüştü. Başta MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor olmak üzere birçok ünlü ve profesyonel yatırımcı, bunu Twitter profil resimlerinde kullandılar. Tesla CEO’su Elon Musk, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, sosyetik güzel Paris Hilton, ünlü boksör Mike Tyson ve daha pek çok isim, Bitcoin’le özdeşleşen bu akıma katılmışlardı. Söz konusu akım, Bitcoin’in 55 bin dolar olduğu dönemde podcast yayıncısı Greg Zaj tarafından #LaserRayUntil100K etiketiyle başlatılmıştı. Akıma katılanlar, çoğunlukla fiyat 100 bin dolara ulaşana kadar lazer gözlü fotoğraflarını Twitter profillerinde tutmayı amaçlıyorlardı.

Bitcoin meme’i lazer gözlerin, Biden’ın videosunda görülmesi, şaşkınlıkla karşılandı. Bunun bilinçli mi yapıldığı yoksa sadece bir tesadüf mü olduğu merak ediliyor.

Bitcoin başta olmak üzere kriptoda tüm dikkatler, 2024’e çevrilmiş durumda. Gelecek yıl mayıs veya haziran ayında gerçekleşecek blok ödülü yarılanmasının (halving) yanı sıra başkanlık seçiminin piyasaya olası etkisi şimdiden tartışılıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl