JPMorgan’dan Bitcoin yorumu: En kötüsü geride kaldı

Bitcoin fiyatı düşerken dikkatler Grayscale’in üzerinde. ETF’lerin onaylanmasından sonra Grayscale’den büyük Bitcoin çıkışları oldu ve bunlar Coinbase’e gönderildi. Son verilere göre iki haftadır her gün devam eden çıkışlarla birlikte toplam miktar 110 bin BTC’yi aştı. Bu da mevcut fiyatlarla 4.4 milyar dolara denk geliyor.

4.4 milyar dolarlık çıkış, JPMorgan’ın 3 milyar dolarlık tahmininin ötesine geçti. Nikolaos Panigirtzoglou yönetimindeki JPMorgan analistleri, bugün yayımladıkları notta, GBTC’den kâr alımlarının büyük ölçüde tamamlandığını yazdılar. Analistler, bu kanaldan gelen Bitcoin’in üzerindeki aşağı yönlü baskının büyük oranda geride kaldığına inandıklarını ifade ettiler.

Fiyatın Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasından sonra son iki haftada yüzde 20’den fazla düştüğünü vurgulayan analistler, bu düşüşe Grayscale yatırımcılarının kâr satışlarının etkili olduğu görüşünde. Ayrıca analistlere göre, en kötüsü artık geride kaldı. Öte yandan Grayscale’in yüzde 1.5’lik ücreti yakın zaman içinde düşürmemesi halinde fondan çıkışların devam edebileceği ve şirketin rakiplerine pazar payı kaybedebileceği konusunda da uyarıda bulundular.

Son olarak analistler, ETF’lerin piyasa derinliğini ve likiditeyi artırmasını bekliyor.

Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, TSİ 20.50’de 39 bin 810 dolardan işlem görüyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl