Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

JPMorgan, Bitcoin’in şu anki hâlini Kasım 2020’ye benzetti

Geçtiğimiz hafta 146 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahminiyle büyük ses getiren JP Morgan analistleri, en büyük kripto para için yeni bir değerlendirmede bulundu. Analistlere göre, Bitcoin’deki yükselişin devam edebilmesi için kritik nokta 40 bin dolar seviyesi.

Bloomberg’de yer alan habere göre; Bitcoin fiyatı 40 bin doları aşmadığı sürece en büyük kripto parada daha fazla düşüş görebiliriz. JP Morgan’ın küresel piyasa stratejisi yöneticisi Nikolaos Panigirtzoglou ve ekibine göre, Grayscale şirketinin milyar dolarlık Bitcon fonlarına daha fazla girdi olması gerekiyor. Analistlerin değerlendirmesinde Bitcoin vadelilerine olan talebin de hesaba katılması dikkat çekiyor.

JP Morgan raporuna göre; bazı trader’ların kâr almak için piyasadan çıkması ve yeterli kurumsal yatırımcı akışının olmamasıyla kısa vadeli bir düşüş trendi tetiklenebilir.

Grayscale’e her gün 100 milyon dolarlık akış olmalı

Stratejistler, yatırımcılarına gönderdikleri bir analiz mektubunda 40 bin dolarlık fiyat seviyesinin aşılması gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandılar:

“Böyle bir fiyat kırılımının olması için Grayscale Bitcoin Fonu’na giren günlük 100 milyon dolarlık akış devam etmeli.”

Grayscale cumartesi günü yaptığı açıklamada, firmanın, içinde Bitcoin’in de olduğu ürünler konusunda 700 milyon dolar ile bir günde en büyük yatırımı aldığını açıklamıştı.

Kasım 2020’ye benzettiler

Grayscale’e giren bu yatırım akışının ne kadar devam edeceği belirsiz ancak JP Morgan analistleri şu anki durumu, Bitcoin’in 20 bin dolar seviyesini aşmayı denediği ancak bunu başaramadığı Kasım 2020 dönemine benzettiler. Bu zamandan bir ay sonra 16 Aralık’ta ise Bitcoin 3 yıl sonra kendi rekorunu kırarak 20 bin doları aşmış ve kısa süre içinde basamakları teker teker çıkarak 42 bin dolara kadar ulaşmıştı.

40 bin dolar aşılamazsa…

Analistler raporda, Bitcoin’in 40 bin doları yeniden aşamaması durumunda, en büyük kripto paranın momentum sinyallerinin bozulacağını ve Mart sonuna kadar sürecin bu şekilde devam edeceğini belirttiler.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl