Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin kaç TL ile alınıyor | Güncel verilerle Bitcoin fiyatı (4 Aralık 2017)

Bitcoin hızlı bir şekilde ya kulaktan kulağa ya da haberler vasıtasıyla yayılıyor. Günden güne popülerleşen yeni nesil para birimi Bitcoin kaç TL? Bitcoin’le ilgili detaylar ve Bitcoin ne kadar sorusunun yanıtı haberimizde. Güncel verilere göre durum şöyle… Bitcoin ne kadar: 4 Aralık 2017 tarihi itibari ile 1 Bitcoin 11.118$ Bitcoin kaç TL: 11.118$’ı şu anki güncel USD/TL kuruyla çarparsak 1 Bitcoin 43.137 TL eder. Türk piyasalarında ise 46500 TL’den işlem görüyor. Buraya bir dipnot düşmekte fayda var: Bitcoin fiyatı, borsadan borsaya...

Bitcoin hızlı bir şekilde ya kulaktan kulağa ya da haberler vasıtasıyla yayılıyor. Günden güne popülerleşen yeni nesil para birimi Bitcoin kaç TL? Bitcoin’le ilgili detaylar ve Bitcoin ne kadar sorusunun yanıtı haberimizde. Güncel verilere göre durum şöyle…

Bitcoin ne kadar: 4 Aralık 2017 tarihi itibari ile 1 Bitcoin 11.118$
Bitcoin kaç TL: 11.118$’ı şu anki güncel USD/TL kuruyla çarparsak 1 Bitcoin 43.137 TL eder. Türk piyasalarında ise 46500 TL’den işlem görüyor.

Buraya bir dipnot düşmekte fayda var: Bitcoin fiyatı, borsadan borsaya değişebilir. Burada verilen rakam, tüm dünyadaki ortalama ücrettir.

Bitcoin neden bu kadar pahalı?

Bitcoin’in fiyatı öğrenildiğinde genellikle pahalılığından dem vurulur. Bitcoin’in bu kadar pahalı olmasının en birincil nedeni tüm dünyada artan talep. Talep arttıkça herhangi bir malın değerinin yükseleceği en basit ekonomik kuraldır. Dolayısıyla yoğun bir şekilde talep edilen Bitcoin’in fiyatının da artması çok normal. Bir başka etken ise piyasadaki spekülatif hareketler. Talebi, dolaylı yoldan da fiyatı etkileyen en büyük etkenlerden biri de yeni teknoloji ürünü olması. Bitcoin’in nasıl alındığı, gelecekte neleri değiştirebileceğini, Bitcoin ihtiyacının nasıl çıktığı gibi sorulara yanıt bulmak için bir başka yazımıza göz atabilirsiniz.

Bu kripto para birimi hakkında henüz yeni fikir sahibi olanlar için “Bitcoin nedir?” sorusu doğrultusunda bir tanım yapmak gerekirse:

Bitcoin, 3 Ocak 2009 yılında Satoshi Nakamoto takma adlı kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından hayata geçirilen elektronik ve şifreli bir para birimidir. Bitcoin’in önemi, herhangi bir merkez bankası, devlet, resmi kuruluş ile ilişkisi olmamasıdır. Yani, bu para birimi devletlerin yaşadığı ekonomik bunalımlardan etkilenmez.

Blockhcain (blok zinciri) teknolojisi temeline dayanır.

Bitcoin nasıl alınır?

Pahalı olmasına karşın gelecekte değerleneceğine ve kazandıracağına inanan herkes Bitcoin’e yatırım yapmalıdır. Elbette yatırım yapmadan önce detaylıca araştırmalısınız. İçinize sinmeyen herhangi bir şeye yatırım yapmaktan uzak durmalısınız. Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdiyseniz bir sonraki aşamada Bitcoin nasıl alınır sorusuna odaklanmak gerekiyor.

Bitcoin alabilmek için çeşitli yöntemler bulunuyor. Bunlardan ilk akla geleni Bitcoin borsalarıdır. Türkiye’de Bitcoin ve Litecoin alım-satımı yapabileceğiniz 4 farklı borsa yer alıyor: BTCTürk, Koinim, Paribu ve Bitkapital. Bu dört borsanın herhangi birinde TL kullanarak Bitcoin veya Litecoin alıp satabilirsiniz. BTCTürk şu an için -bu birkaç ay daha devam edecek- işlemlerinizden komisyon almıyor. Detaylar için bu konuda daha önce yayınladığımız rehbere bakabilirsiniz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl