Bu grafiğe göre Bitcoin’deki son düşüş ciddi bir fırsat olabilir

Bir Twitter kullanıcısı tarafından hazırlanan grafiğe göre Bitcoin'deki son düşüş, beraberinde bir yükselişi de getirebilir.

Düşen bıçağı yakalamak gibi görünebilir fakat yeterince cesur olanlar için mevcut fiyat ucuzdan biraz Bitcoin alma fırsatı olabilir.

Aşağıdaki grafik, son iki yıldaki iki gün süren ciddi satışların işaretlendiği, Twitter kullanıcısı @OddStats tarafından oluşturulan bir Bitcoin grafiği.

OddStats, hazırladığı grafiği paylaşırken “Bitcoin son iki günde yüzde 11.9 düştü. İşte son iki yılda iki gün süren ve hemen hemen en az bu kadar düşüş yaşanan zamanlar. Oralarda bir sürü dip var.” notunu düştü.

 

Grafiğe bakıldığında lider kripto paranın iki gün içinde %10 ve daha fazla düşüş yaşadığı zamanların ardından ciddi bir yükseliş geldiği görülüyor.

Son olarak 29-30 Mart’ta böyle bir düşüş gerçekleşmiş ve Bitcoin, yüzde 13.8 oranında değer kaybederek 6,840 dolara gerilemişti. Gerilemenin ardından bu seviyelerden alım yapan yatırımcılar, 5 hafta içinde yüzde 46’lık bir yükselişle ödüllendirildi. Kripto para 5 Mayıs’ta yaklaşık olarak 10,000 dolara ulaşmıştı.

Bunun öncesinde 5-6 Şubat’ta Bitcoin değerinden yüzde 24.6 kaybetti fakat devamında sadece iki hafta için yüzde 72.1 yükseldi.

Bu stratejinin herkese göre olmadığını, düşen bıçağın yakalanması halinde pahalıya mal olabileceğini hatırlatmak gerekiyor.

Bu arada bazı borsa simsarları, Bitcoin’de yükseliş öngörerek bu noktadan alım yapıyorlar. Popüler kripto para borsası Bitfinex’ten elde edilen son veriler birkaç gün içince Bitcoin’de uzun (long) pozisyonlarının sayısının 23,700’den 26,700’e çıktığını gösteriyor.

Haber: MarketWatch

→ REDDIT’İN KURUCUSU: BITCOIN’DE YENİDEN YÜKSELİŞ İÇİN ÇÖKÜŞE İHTİYAÇ VARDI


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
In this article

Katkıda Bulun

1 comment

  1. Sedat Cevapla

    100 dolardan alirsiniz bekleyin