Svandis’in CEO’su: Bitcoin, Kasım’ın ilk haftasına kadar 10,000 dolara ulaşacak

Kripto para danışmanlık şirketi Svandis'in CEO'su lider kripto para Bitcoin'in Kasım'ın ilk haftasına kadar 10,000 dolara ulaşacağını öne sürdü.

Bitcoin, yatırımcılar için tartışmalı bir mesele. Mevcut argümanlar, son fiyat düşüşünü ve federal yönetmelik eksikliğini merkeze alsa da birçok uzmanın üzerinde hemfikir olduğu bir şey var, Bitcoin hayatta kalacağı.

Kripto para danışmanlık şirketi Svandis’in CEO’su Hermann Finnbjörnsson, The Street’e verdiği demeçte “Bitcoin’in başarısız olma şansı yüzde 1’den daha az. Bitcoin‘in değerleneceğini düşünmek için birçok sebep var. Bankalar Bitcoin’e giriyor. Kasım ayının ilk haftasına kadar 10,000 dolara ulaşacağına inanıyorum.” diyor.

Finnbjörnsson, bu tahmini yaparken New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ana şirketi Intercontinental Exchange’in (ICE) 5 Kasım 2018’de bir Bitcoin ETF çıkarma planına işaret ediyor.

Söz konusu ETF’nin yakın zamanda açılacağı duyurulan kripto para platformu Bakkt altında başlatılacağı söyleniyor. Bakkt, ICE’nin yanı sıra Starbucks, Microsoft ve Boston Consulting Group’un ortak bir girişimi.

Geçtiğimiz yılın Kasım ve Aralık aylarında Bitcoin’i 20,000 dolara taşıyan gelişmeler, dünyanın en büyük vadeli işlem borsaları CBOE ile CME’nin Bitcoin vadelilerini başlatacağı haberleriydi. Bitcoin’in yeniden yükselişe geçmesinin 2018 nedeni ise Bakkt ve devamındaki gelişmeler olabilir.

→ BITCOIN’DEKİ BU BOĞA İŞARETİ OCAK’TAN BERİ İLK KEZ GÖRÜLÜYOR!

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl