Sonu aynı mı olacak? Bitcoin’de 12 Nisan ve 28 Kasım arasında büyük benzerlik

Kripto para analisti Omkar Godbole, Bitcoin'de 12 Nisan ile 28 Kasım'a dikkat çekerek benzer hareketlerin yaşanabileceğini öne sürdü.

Dünden bu yana yükselen Bitcoin, son yedi ay içindeki en büyük tek günlük kazanca ulaştı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre lider kripto para dünü 4,257 dolar ile kapatarak yüzde 11.43’lük yükselişi ile 12 Nisan’dan beri en büyük günlük artışa imza attı.

12 Nisan’da fiyat, 4,345 dolarlık mevcut fiyattan yüzde 38 daha yüksek olan 6,900 dolardan işlem görüyordu.

CoinDesk analisti Omkar Godbole, ilginç bir şekilde bu seviyeden yüzde 13 oranında değer kazanan Bitcoin’in bunun öncesinde yüzde 45 oranında düştüğünü ve küçük bir konsolidasyon süreci yaşadığını ifade ediyor.

Analist, “Daha da önemlisi, 12 Nisan’daki büyük yükseliş, Mayıs ayı başlarında fiyatın 10,000 doları görmesini sağlayan rallinin çıkış noktasıydı.” diyor.

Godbole daha sonra benzer şekilde dünkü yüzde 11’lik artışın da fiyatın 3,400 dolarla son 14 ayın en düşük seviyesine gerilediği yüzde 44’lük düşüşten sonra geldiğine dikkat çekti.

Godbole ayrıca kısa vadeli teknik grafiklerde de olumlu işaretler bulunduğunu, dünkü yükselişin 12 Nisan’dan sonra görülene benzer bir boğa ile sonuçlanabileceğini öne sürdü.

Haber: CoinDesk/Omkar Godbole

→ BINANCE’DEN 1’E 18 VEREN CBM AIRDROP’UNA DESTEK


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir, habere konu şahısların kendi görüşleridir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl