Yine, yeniden: Bitcoin’deki düşüşün arkasında Mt. Gox izi

Bugün ortaya atılan bir iddiaya göre, Bitcoin'deki düşüşün sebebi, 16 bin BTC'nin satılmak üzere Mt. Gox cüzdanlarından borsalara taşınması.

Bitcoin fiyatı, 9 bin 700 dolara ulaşmasının ardından dünden beri düşüşte. CoinMarketCap verilerine göre bir Bitcoin, şu sıralar yüzde 7’lik düşüşle 8 bin 700 dolardan işlem görüyor.

Dün sabah saatlerinde Bitcoin‘in fiyatı 9 bin 700 doların biraz üzerindeydi. Bu durum, Bitcoin’in 24 saatten biraz fazla bir zaman dilimi içerisinde bin dolar kadar gerilediğini gösteriyor.

‘Mt. Gox cüzdanlarından 16 bin BTC Kraken’e taşındı’

Bilindiği üzere, bir hack saldırısının ardından kapanan Mt. Gox borsasına atanan kayyum, alacaklılara yapılacak ödemeler nedeniyle bir süredir Bitcoin satışı gerçekleştiriyordu. Son olarak 2 ay içinde 400 milyon dolarlık Bitcoin satışı yapılmıştı. Kayyumun elinde 166 bin adet Bitcoin kaldığı ve ilerleyen dönemde de satışlara devam edeceği öğrenilmişti.

Bugün sosyal medyada ortaya çıkan bir söylenti, Mt. Gox cüzdanlarının 16 bin BTC’nin borsalara taşındığı yönünde. Mt. Gox cüzdanlarının hareketlerini izleyen bir internet sitesine göre hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash cüzdanlarından 16 bin BTC ve 16 bin BCH taşındığı görülüyor. Bu Bitcoin ve Bitcoin Cash‘lerin Kraken’e taşındığı iddia ediliyor.

Kayyum Nobuaki Kobayashi, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada, insanların Bitcoin ve Bitcoin Cash’in piyasa fiyatları ile yaptığı satışların korelasyonunu, satışları etkilediği varsayımına dayanarak analiz etmekten kaçınmalarını istemiş ve ilaveten bu varsayımın yanlış olduğunu söylemişti.

→ OMISEGO VE KYBER NETWORK’TE BÜYÜK SIÇRAMA

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl