İki analist de aynı fikirde: Bitcoin’de büyük hareket çok yakın

İki uzman, son haftalarda donuk bir görüntü sergileyen kripto para Bitcoin'de büyük bir kırılmanın çok yakın olduğunu söyledi.

Birkaç piyasa gözlemcisine göre, son birkaç haftadır çok düşük bir volatilite gösteren Bitcoin, çok yakın bir zamanda bu donukluğunu üstünden atarak büyük bir patlama yapabilir.

Kripto para haber bülteni CryptoPatterns’in yayıncısı Jon Pearlstone’a göre Bitcoin, Ocak ayının başından bu yana genişleyen bir konsolidasyon biçimi gösteriyor. Pearlstone, mevcut dar fiyat aralığının, konsolidasyon bittiğinde genellikle yüksek volatiliteye neden olan trader kararsızlığının bir işareti olduğunu söylüyor.

Bitcoin’in 3,500$ seviyelerinde tutunmakta zorlandığını belirten Pearlstone, bir numaralı kripto paranın dün yaşadığı keskin düşüşe dikkat çekerek bunun da daha büyük hareketlerin kapıda olduğunun bir habercisi olabileceğini söylüyor.

Sosyal ticaret platformu eToro’nun kıdemli piyasa analisti Mati Greenspan da Bitcoin’de yakın zamanda kayda değer bir artışın mümkün olmasına rağmen kendi teknik analizlerinin bunun tersi bir senaryoya işaret ettiğini söyledi.

Düşen üçgen formasyonunun gerçekleştiğine dikkat çeken Greenspan, bunun da genellikle düşüş zamanlarında ortaya çıktığını belirtti.

Greenspan, teknik analizle ilgili olarak şunları söyledi:

“Destek hattımızı 3,000$’a çekip 2017’deki zirve zamanlarından şimdiye kadarki azalan dirençleri çizersek, aşağı doğru inen büyük bir kama görürüz.”

Geçtiğimiz 1.5 yıl boyunca birçok defa bu azalan üçgen formasyonunu gördük. Bunların 6’sında düşüş formasyonu gerçekleşirken 4’ü de aşağı doğru büyük kırılmalarla sonuçlandı.

Haber: Forbes

→MATT HOUGAN: KRİPTO PARALARIN %95’İ ÖLECEK

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl