Bitcoin karşıtlığıyla tanınan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Washington’da düzenlenen Uluslararası Finans Enstitüsü toplantısında yaptığı konuşmada Bitcoin’i “kirli” ve “pahalı” olarak tanımladı.

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon, geçmişte de defalarca eleştirdiği kripto para birimlerini “asla” satın almayacağını söylüyor. 66 yaşındaki yönetici, kripto para birimlerinin aslında hiçbir işe yaramadığına inanıyor.

JPMorgan’ın patronu geçtiğimiz ay Bitcoin’i “değersiz” olarak nitelendirmişti. Ancak Dimon, blok zinciri konusunda iyimser olmaya devam ediyor. Ünlü bankacı, teknolojinin, bankacılığın belirli bölümlerini ‘aracısızlaştırabileceğini’ düşünüyor.

Amerikan ekonomisiyle ilgili olarak Dimon, Fed’in beklenen yumuşak inişi sağlama kapasitesi konusundaki şüphelerini dile getirdi.

Dimon aynı zamanda, Fed Başkanı Jerome Powell’a “tamamen inanç ve güven” duyduğunu belirterek onu “son derece yüksek kalibreli bir birey” olarak tanımladı.

“Hisse senetleri yüzde 30 daha değer kaybedebilir”

Ünlü bankacı, beklenenden daha sıcak seyreden enflasyon nedeniyle gösterge faiz oranının yüzde 4.5’in üzerine çıkacağını öngörüyor. JPMorgan patronu, ABD hisse senedi piyasasının devam eden düzeltme sürecinde yüzde 30 daha değer kaybedebileceğini öngörüyor.

Dimon haziran ayında katıldığı bir konferansta ekonomide yaklaşan bir kasırganın olduğunu söyleyerek “Biz JPMorgan olarak kendimizi hazırlıyoruz. Çok ama çok muhafazakâr bir bilançomuz olacak. Bence bu kasırga için siz de kendinizi hazırlayın” uyarısında bulunmuştu.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl