Böyle artış görülmedi: Bitcoin’de kısa pozisyonlar aniden tavan yaptı

Bitcoin, bugün 7,300 doların üzerine tırmanmışken kripto para borsası Bitfinex'te kısa pozisyonlar aniden artışa geçti.

Bitcoin, 5,850 doları gördüğü 14 Ağustos’tan bu yana istikrarlı bir yükseliş halinde. Yaklaşık 20 gündür süregelen yükseliş bugün lider kripto paranın 7,350 dolara kadar ulaşmasıyla devam ediyor görünüyor.

Bitcoin’de 7,350 dolar seviyesi, 2 Ağustos’tan bu yana, ilk kez görülüyor. Yani bir numaralı kripto para son bir ayın en yüksek seviyesinde bulunuyor.

Bitcoin‘de dikkat çekici bir başka veri de 27 Ağustos’tan bu yana hızlı bir düşüş halinde olan kısa (short) pozisyonların bugün ani bir hareketle yükselmiş olması. Bitfinex‘ten elde edilen verilere göre yaklaşık bir saat önce 22,000’in altına gerileyen kısa pozisyon boyutu, 3 saatten daha az bir süre zarfında 33,000’in üzerine çıktı. Uzun (long) pozisyonlar ise 28,500’lerden 26,500’lere geriledi.

Kısa pozisyonlardaki bu devasa artış ve uzun pozisyonlardaki gerileme, şu sıralarda 7,300 dolarda seyreden Bitcoin fiyatı için gelecek bir düşüşe işaret edebilir. Bir yandan piyasayı manipüle etmek ve yatırımcıları paniğe sevk etmek amacı da taşıyor olabilir.

Bu arada kısa pozisyonlarda 3 saat içinde görülen bu büyüklükteki bir artışın ilk kez yaşandığı söyleniyor.

→ AZ ÖNCE: BITFINEX’E 100 MİLYON DOLARLIK TRANSFER


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl