Bitcoin’in bir sonraki hamlesi ne olacak? İhtimaller

Önceki gün daralan üçgende sona yaklaşan Bitcoin, 8,150 dolardan aşağı yönlü sert bir kırılma yaşadı. Lider kripto para takip eden günde 7,450 dolara kadar dokundu ve şu sıralarda ise 7,561 dolardan işlem görüyor. Bu arada RSI, 30 ile tam olarak aşırı satım koşulunun sınırında yer alıyor. Bitcoin’in gidişatını CoinDesk’e değerlendiren analist Omkar Godbole, Bitcoin’in 7,455 dolar hattındaki sert savunmasının cesaret verici olduğunu ancak kısa vadeli düşüş görünümünün geçersiz kılınması için kısa sürede pozitif bir harekete ihtiyaç olduğunu söylüyor. Godbole, bu...

Önceki gün daralan üçgende sona yaklaşan Bitcoin, 8,150 dolardan aşağı yönlü sert bir kırılma yaşadı. Lider kripto para takip eden günde 7,450 dolara kadar dokundu ve şu sıralarda ise 7,561 dolardan işlem görüyor. Bu arada RSI, 30 ile tam olarak aşırı satım koşulunun sınırında yer alıyor.

Bitcoin’in gidişatını CoinDesk’e değerlendiren analist Omkar Godbole, Bitcoin’in 7,455 dolar hattındaki sert savunmasının cesaret verici olduğunu ancak kısa vadeli düşüş görünümünün geçersiz kılınması için kısa sürede pozitif bir harekete ihtiyaç olduğunu söylüyor.

Godbole, bu hareketin gelmemesi halinde Bitcoin’in muhtemelen 7,455 doların altına düşeceğini öngörüyor.

Analist, UTC zaman dilimine göre günlük kapanışın 7,455’in altında gerçekleşmesi halinde kapıların psikolojik destek seviyesi olan 7,000 dolara açılacağını tahmin ediyor.

Godbole, 8,000 doların üzerindeki bir günlük kapanış durumundaysa boğaların yeniden sürücü koltuğuna oturacağını ifade ediyor.

→ ABD VE ÇİN ARASINDAKİ TİCARET SAVAŞI BITCOIN’İ NASIL ETKİLER?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl