Brian Kelly: Bir Bitcoin ETF’si iyi bir rallinin kıvılcımını ateşleyebilir

CNBC'nin finans yorumucusu Brian Kelly, SEC tarafından onaylanmış bir Bitcoin ETF'sinin iyi bir rallinin kıvılcımını ateşleyebileceğini söyledi.

Bitcoin ETF’si meselesi, kripto para gündeminde sıcaklığını koruyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu (SEC), dün onay bekleyen 9 Bitcoin ETF başvurusunu reddetmişti. Ancak komisyon, bugün ret kararlarını yeniden gözden geçirmeye karar verdiğini bildirdi.

Yatırım şirketi BKCM’nin CEO’su ve CNBC’nin finans yorumucusu Brian Kelly, SEC’ten zaten bu ETF’ler için ret kararlarının beklendiğini, 2019 yılının Şubat ayının muhtemelen SEC tarafından onay almış bir Bitcoin ETF’sinin görüleceği ilk ay olabileceğini söyledi.

Kelly, şöyle dedi:

“2019 yılının Şubat ayı muhtemelen bir Bitcoin ETF’si görebileceğimiz en erken ay olacak. Niçin böyle düşünüyorum? Bob, VanEck kararının Eylül ayı sonuna kadar geleceğini belirtti fakat aslında Şubat ayına kadar yolu var. Eylül ayında SEC’in karar açıklamasını ertelemesini bekliyorum.”

Bitcoin’in ilk yatırımcılarından biri olan Charlie Shrem de Kelly ile aynı görüşte. Shrem, San Francisco’da katıldığı bir konferansta, “Bugün bir ETF için hazır değiliz, çünkü piyasa çok fazla manipüle edilebilir. Ama 2019’da bir tane göreceğiz.” dedi.

Kelly ayrıca Bitcoin vadeli işlem piyasasının olgunlaşması gerektiğini, çünkü SEC’in bu piyasaya hala tam olarak güvenmediğini söyledi.

Kelly son olarak şu yorumu yaptı:

“Bu ürüne olan talebin nereden geldiğini incelerseniz, bireysel yatırımcıları görürsünüz. Kurumsal yatırımcılar kapımı çalıyorlar ama henüz tetiği çekmediler. Ancak bireysel yatırımcılar zaten bunu satın almak istediklerini söylediler… ve şirketlerin yönetimi altında yaklaşık 50 trilyon dolarlık varlık var. Sadece küçük bir kısmının Bitcoin ETF’sine gitmesi, Bitcoin’de güzel bir ralli yaratabilir.”

→ SEC BITCOIN ETF’Sİ KARARLARINI YENİDEN GÖZDEN GEÇİRECEK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl