‘Bitcoin, finansal piyasanın yeni korku göstergesidir’

Yatırım danışmanlığı şirketi Equity Armor Investments'tan Brian Stutland, finansal piyasanın bir sonraki hareketinin cevaplarının Bitcoin'de yatıyor olabileceğini söyledi.

Yatırım danışmanlığı şirketi Equity Armor Investments’tan Brian Stutland, finansal piyasanın bir sonraki hareketinin cevaplarının Bitcoin‘de yatıyor olabileceğini söyledi.

CNBC’ye konuşan Stutland, “Bitcoin, bankacılık sektöründe kredi riskinin önüne geçmek için yeni VIX olma yolunda ilerliyor.” dedi.

Stutland, Bitcoin’in korku derecesinin ölçülmesinde bir gösterge kadar iyi olduğunu ifade etti.

Stutland, sözlerinin devamında şu anda Bitcoin ve piyasalardaki korku derecesini ölçek bir endeks olan CBOE Volatility Index (VIX) arasında büyük bir korelasyon olduğunu söyleyerek, “Bitcoin, bankacılık sektöründeki kredi riskinden kendinizi kurtarmanın bir yolu haline geliyor.” şeklinde konuştu, ayrıca yatırımcılar için sermaye transferinde hala regüle edilmemiş bir yol olduğuna da dikkat çekti.

CoinMarketCap verilerine göre lider kripto para Bitcoin 7570 dolardan işlem görüyor. Toplam kripto para piyasa kapitalizasyonu ise 333 milyar dolarda.

→ BITTREX RESMEN AÇIKLADI, ARTIK DOLAR İLE TİCARET YAPMAK MÜMKÜN OLACAK

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl