Kripto para fon yatırımlarında 6 haftalık pozitif seyir son buldu

CoinShares’in haftalık raporuna göre, Shapella güncellemesi, Ethereum'a karşı yatırımcı güvenini artırdı. Bu da 17-23 Nisan haftasında ETH tabanlı fonlara 17 milyon dolar değerinde giriş sağladı. Öte yandan toplamda kripto para fonlarında 30 milyon dolar çıkış yaşanırken 6 haftalık giriş sürecinin sona erdiği bildirildi.

Kripto para odaklı yatırım yönetimi şirketi CoinShares yeni haftalık raporunu yayımladı. Buna göre, Bitcoin fiyatı yaklaşık yüzde 10 düştüğü için kripto para fonlarına 6 haftalık giriş süreci sona erdi. Şirket raporunda, ETH tabanlı ürünlerin gelişmesine rağmen, genel kripto yatırım araçları piyasasının bir önceki hafta 30 milyon dolarlık bir kayıp kaydettiğini bildirdi.

Bitcoin’de toplam 53 milyon dolarlık çıkışlar, Short Bitcoin’e küçük girişler

Çıkışlar, Bitcoin’in 30 bin dolarlık fiyat seviyesine ulaşmasının ardından başladı. CoinShares, en son satışın “özellikle herhangi bir makro-ekonomik tetikleyicinin yokluğunda kâr elde etmenin bir sonucu” olduğunu gösterdiğini bildirdi. Çıkışlar 14 Nisan’da ortaya çıktı ve 17 Nisan haftası boyunca devam etti. Ancak, raporda belirtilene göre, kâr elde etme yalnızca 53,1 milyon dolar çıkış kaydeden BTC ile sınırlı kaldı. ‘Short-Bitcoin’de 1,5 milyon dolarlık çok küçük girişler görüldü.

Bölgesel olarak Kuzey Amerika, toplam 54 milyon dolar tutarındaki kâr amaçlı satışların neredeyse tamamını oluşturdu. Bu durum, Almanya’daki olumlu görünümün devam etmesi sebebiyle 29 milyon dolar tutarında bir fon girişine sahne olarak dengelendi. Girişlerin yalnızca Avrupa’dan kaynaklanması dikkat çekti.

Shapella, yatırımcılarda güven oluşturdu

Rapora göre, Ethereum geçen hafta toplam 17 milyon dolarlık giriş gördü, bu da Shapella’nın uygulanmasının ardından yatırımcılar arasında artan bir güven olduğunu gösteriyor.

Polygon bir hafta daha toplam 1 milyon dolarlık giriş yaşadı ve yönetimindeki toplam varlıkları (AuM), bir önceki hafta 740 bin dolarlık giriş yaşayan Solana’nın ardından dördüncü en büyük varlık haline geldi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl