“Bitcoin, tarihinde ilk defa eşi benzeri görülmemiş bir kurumsal ilgi görüyor”

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi ve ABD merkezli LedgerX'in kurucusu Paul Chou, Bitcoin'in tarihinde ilk defa benzeri görülmemiş bir kurumsal ilgi gördüğünü söyledi.

Eski bir Goldman Sachs yöneticisi ve ABD merkezli LedgerX’in kurucusu olan Paul Chou, Bitcoin’in tarihinde ilk defa benzeri görülmemiş bir kurumsal ilgi gördüğünü söyledi.

New York Times’tan Nathaniel Popper ile yaptığı röportajda Chou, Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paraların değerlerinin büyük marjlarla düşmesine yol açan son piyasa düzeltmesine rağmen kurumsal yatırımcılardan gelen talebin arttığını belirtti.

‘Birçok kurum için algı artık değişiyor’

Chou şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin, tarihinde ilk defa eşi benzeri görülmemiş bir kurumsal ilgi görüyor. Kripto paraya en güçlü şekilde inananların, çoğu zaman en şüpheciler olmaya başladıklarını görünce çok şaşırdım. Aslında bu sağlıklı bir şüphecilik. Ancak bir noktada birçok kurum için algı artık değişiyor. Sanırım sonunda o noktadayız.”

Geçtiğimiz beş ay içerisinde, Rothschild ailesi, Rockefeller’ın girişim sermayesi şirketi Venrock ve George Soros gibi kurumsal yatırımcılar, kripto para piyasasına büyük miktarlarda fon tahsis ettiklerini ya da yatırım yapmayı planladıklarını açıkladılar.

Paul Chou

Bu ayın başlarında Çinli melek yatırımcısı Cai Wensheng, 2018’in ilk çeyreğinde 10 bin Bitcoin satın aldığını söylemişti.

Sosyal medya uygulaması Meitu’nun kurucusu olan ve 1,5 milyar dolarlık kişisel serveti olan Cai Wensheng, teknoloji girişimcisi Wang Feng’e verdiği bir röportajda, Ontoloji, Theta Network, Fermuar, ArcBlock ve Dxchain gibi çeşitli Ethereum tabanlı token’lara da yatırım yaptığını söyledi.

Chou’nun belirttiği gibi, kurumsal yatırımcılar en sonunda kripto para piyasasına yatırım yapmaya başladılar.

Chou gelecekte, daha fazla finansal kurumun, kripto para birimi yatırımcıları ve sahipleriyle doğrudan ilgilenmeye başlayacaklarını ve büyük işlem kesintileri alabilen aracılar ve üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarından kaçınacaklarını söyledi.

New York Borsası’nın (NYSE) ana şirketi olan ICE, geliştirdiği bir Bitcoin borsasını test etmeye başladı ve kısa vadede piyasaya sürmeyi planlıyor.

Chou ayrıca, “Kriptoya girmemizin sebebi bir banka ile ortaklık kurmak değil, onları değiştirmek. Broker’lardan, bankalardan ve işlemde birden fazla kesinti alan diğer kurumlardan kaçınırken kripto sahipleriyle doğrudan Bitcoin’in güçlü yönlerinden gerçekten yararlanacak şekilde ilgileniyoruz.” ifadelerini kullandı.

→ MCAFEE, BİTCOİN’İN 2020’YE KADAR NİÇİN 1 MİLYON DOLARA ULAŞACAĞINI DÜŞÜNÜYOR?

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl