McAfee, Bitcoin’in 2020’ye kadar niçin 1 milyon dolara ulaşacağını düşünüyor?

Ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee, Youtube kanalı Valuetainment verdiği röportajda Bitcoin, kripto paralar ve gizliliğe dair konuştu.

Ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee, Youtube kanalı Valuetainment’a verdiği röportajda Bitcoin, kripto paralar ve gizliliğe dair konuştu.

McAfee röportaj sırasında FBI’a bile değindi. Amerikan vatandaşlarının FBI’yı bir kenara bırakıp kimseye güvenmemeleri gerektiği konusunda ısrarcı oldu. Ayrıca akıllı telefonların casusluk yapmak üzere tasarlandığını söyledi.

Konuşma kripto paralara geldiğinde, McAfee, Bitcoin’in değerinin 2020 yılına kadar 1 milyon dolara çıkacağına inandığını belirtti ve dünya üzerinde kripto para devrimini durdurabilecek herhangi bir kanunun olmadığını söyledi.

Röportajı gerçekleştiren Patrick Bet-David, McAfee’nin kripto zihniyetine karşı adeta şeytanın avukatlığını oynamayı denedi. McAfee’ye “Wall Street Kurdu” Jordan Belfort’un, kripto ile ilgili söylemleri hakkında ne düşündüğünü sordu.

Belfort, Valuetainment’a, yatırımcıların ilk yatırımlarının yüzde 100’ünü kaybederek piyasanın alt üst olduğunu, bu yüzden kripto para yatırımcılarını ileride zor zamanlar beklediğini düşündüğünü söylemişti.

McAfee’nin genel olarak Bitcoin ve kripto paralar hakkındaki düşünceleri Belfort’tan tamamen farklı durumda.

Belfort’un görüşünü duyduktan sonra Mcafee, “Ne kadar akıllı olduğu umrumda değil, o yanılıyor ve dijital para birimlerini anlamamış.” ifadelerini kullandı.

McAfee, teknolojiyi anlamamanın Bitcoin için en büyük engel olabileceğini, kriptonun aleyhinde konuşanların bunu anlamadıklarını söyledi.

McAfee ayrıca, hükümet organlarının, yasaların ve yönetmeliklerin kriptoyu büyümekten alıkoyamayacağını belirtti. Kripto para birimlerinin yayılımını durdurmanın teknolojik olarak imkansız olduğunu ifade etti.

Ünlü siber güvenlik uzmanı, bu röportajda ayrıca hangi gerekçelerle 2020 yılına kadar Bitcoin’in 1 milyon dolar olacağını düşündüğüne de açıklık getirdi.

McAfee şöyle dedi:

“Bu tahmine ulaşmanın birkaç yolu var. En yaygın yol Bitcoin’in kullanıcı sayısını almaktır. Bitcoin, kullanıcı tabanını genişletiyor, hem Bitcoin’i tutan hem de maaş ödemesini Bitcoin’le talep eden insanlar günden güne artıyor. Birincisi, kullanıcı sayısı ve kullanıcı büyümesine baktım. 3 ya da 7 milyon dolar olabileceğini düşündüm. İkincisi, bunun daha çok geçerli olduğuna inanıyorum, madencilik yolundan gittim. Son Bitcoin çıkarılacak… Madenciler onu 4 ila 5 milyar dolara mal edecekler. Bu Bitcoin’in değeri, maliyetinden daha fazla olmalı. Bir milyar dolara mal olsa bile, niçin oradan geriye doğru gelip 2020’nin sonunu bulup çıkarmıyorsun? Muhtemelen 5 milyon dolar… Dolayısıyla 1 milyon dolar tahmini alt aralığın dışında, bu yüzden çok eminim… Ve sadece Bitcoin değil… 2000 tane başka dijital para var… Onları durduramazsın. Onları değiştiremezsin. Onları kontrol edemezsin. Onları kabul edin ve hayatınızı gerçeğe uygun hale getirmek için düzeltmeye çalışın. 1930’larda alkol alamayacağınız bir yasa yaptık. O dönemde Amerikan tarihinin herhangi bir döneminden daha fazla alkol tüketiyorduk.”

→ TÜM BİTCOİN’LERİN %7’Sİ BİR ŞİRKETİN MAHZENLERİNDE

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl