Kanadalı kripto para fonu: 6,000 dolar Bitcoin için çok önemli

Kanada merkezli kripto para fonu Rivemont tarafından yapılan değerlendirmede Bitcoin için 6,000 doların çok önemli olduğu kaydedildi.

Kanada merkezli bir kripto para fonu olan Rivemont Crypto Fund, Bitcoin için 6,000 doları, önemli bir destek seviyesi olarak tanımladı. Detaylar fonun Facebook hesabından yayınlandı.

Bitcoin’in beklenen bir sonraki yükselişinin ne zaman geleceği bir süredir hem yatırımcıların hem de takip edenlerin büyük merak konusu. Genel hava, lider kripto paranın 2018’in ikinci yarısında bir çıkış yapacağı yönünde.

2017’nin sonunda Bitcoin, 20,000 dolarlık zirveye ulaşmasının ardından bir çekilme sürecine girdi. Buna rağmen son birkaç haftada piyasanın hareketlenmesi yatırımcıların beklentiye girmesine neden oldu. Özellikle olası bir ETF onayı, piyasanın geleceğini belirleyecek en ciddi konulardan biri.

Rivemont tarafından yapılan değerlendirmede “Genel olarak geçen hafta kripto para piyasası için olaysız geçti. Piyasa, Bitcoin tabanlı bir ETF ile ilgili herhangi bir habere özellikle duyarlı durumda. Pantera Capital’in CEO’su Dan Morehead’in de dediği gibi piyasa oyuncularının haberlere abartılı bir tepki gösterdiğini söyleyebiliriz.” denildi.

Devamında ise “ETF konusunda oluşturulan reaksiyon ile karşılaştırıldığında çok daha olumlu haberler neredeyse göz ardı edildi.” denilerek New York Borsası’nın ana şirketi ICE’nin bir kripto para platformu oluşturmaya başladığı duyurusuna dikkat çekildi.

Daha sonra “6,000 dolarlık güçlü bir destekten toparlanma olup olmayacağını söylemek için çok erken. Birkaç net sinyalle teyit edilen güçlü bir geri dönüş için bekliyoruz. 6,000 dolarlık testeğin çok önemli olduğunu söylemeye gerek yok. Bu eşiğin üzerindeki herhangi bir fiyatı, gelecekteki fiyat aksiyonu için pozitif görüyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Ayrıca 30 günlük hareketli ortalamanın etrafında görülen cesaret verici bir toparlanma sinyalinin ardından fonun uzun pozisyon aldığı, kısa bir süre sonra ise ortalamanın aşağı yönlü kırılmasıyla birlikte bu pozisyonun terk edildiği bildirildi.

Son olarak fon, portföyünün dağılımını da açıkladı. Yüzde 72,2’lik bir oranla nakitte bulunan fon, yüzde 19,4 ile Bitcoin ve yüzde 8,4 ile Ethereum bulunduruyor.

→ BUTERİN’DEN ZCASH’E ÖVGÜ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl