“Bitcoin kritik direnci aştı” diyen analist, iki seviyeye dikkat çekti

Bitcoin, bugün 54 bin 910 doları görerek 2021 yılının aralık ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Bir numaralı kripto para, son bir ayda yüzde 30, son bir yılda ise yüzde 130 oranında değer kazandı.

Altı aylık bir yükseliş serisi yakalayan Bitcoin, bu yükselişini sürdürebilecek mi? Fairlead Strategies’in kurucusu Katie Stockton’a göre rallinin devam etmesi yüksek ihtimal. Stockton, 48 bin 600 dolardaki direnç seviyesi kırılımının onaylandığını ve bunun orta vadeli bir yükseliş hareketinin işareti olduğunu belirtti. Stockton, yükseliş trendinin sırasıyla 56 bin 400 ve 64 bin 900 dolarlık kısa vadeli direnç seviyelerine ilerleyeceğini düşündüğünü söyledi. Bitcoin’in teknik göstergelere göre uzun vadeli pozitif bir momentuma sahip olduğunu vurgulayan Stockton, aylık grafikte bir satış sinyali olmadığını da ekledi.

Bitcoin’in ETF’lere yapılan yatırımlar ve yaklaşan blok ödülü yarılanmasının (halving) etkisiyle yükseldiği değerlendiriliyor. Bilindiği üzere Bitcoin’de her dört yılda bir gerçekleşen halving’in dördüncüsü önümüzdeki nisan ayında yaşanacak. Halving ile birlikte madencilerin blok başına aldıkları ödüller yarı yarıya düşecek. Dolayısıyla bu da üretilen Bitcoin adedini daha da kısacak. Bitcoin’in geçmişteki halving’leri, 2012, 2016 ve 2020 yıllarında gerçekleşti.

Öte yandan bugünün bir başka önemli gelişmesi, MicroStrategy’nin Bitcoin alımlarına devam etmesi oldu. Michael Saylor’ın yönetim kurulu başkanı olduğu şirket, 3 bin BTC daha satın aldığını açıkladı. Böylece MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları 193 bin BTC’ye ulaştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl