Bitcoin’de kritik gün 6 Haziran – Tarih tekerrür edecek mi?

Lider kripto para Bitcoin'in fiyatı Ocak ayından bu yana her ayın 6'sında bir trend değişimi yaşıyor. Buna göre Bitcoin'in 6 Haziran'da dip seviyesine ulaşıp buradan yeni bir zirvenin temelini atması gerekiyor.

Popüler kripto “fenomenlerden” Armin van Bitcoin, bugün kişisel Twitter hesabından paylaştığı grafikle Bitcoin’de bir tekerrüre dikkat çekti.

Buna göre Bitcoin için her ayın 6’sı önemli bir trend değişimine işaret ediyor. Geçtiğimiz Ocak ayının 6’sında zirveyi gören Bitcoin, takip eden Şubat ayının 6’sında dip seviyeyi, onu takip eden Mart ayının 6’sında ise bir başka zirveyi gördü. Ancak tesadüfler bu kadarla sınırlı kalmadı. Yine takip eden Nisan ayının 6’sında yeni bir dibe ulaşan Bitcoin, Mayıs ayının 6’sında ise daralan üçgen içerisinde yeni bir zirve gördü.

Şimdi ise Bitcoin’in Haziran ayının 6’sında yeni bir zirvenin temelini atıp atmayacağı merakla bekleniyor.

Benzer bir görünümü Türk kripto “fenomeni” Fidelitas Lex de paylaştı.

Lider kripto para Bitcoin, bugün yaklaşık 400 dolarlık bir sıçrama ile 7500 dolar seviyesini aşmıştı. Yayın sırasında bir Bitcoin, 7460 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’in bugünkü sıçraması, bazı uzmanlar tarafından Avrupa’daki siyasi krizlerle ilişkilendirildi. İtalya ve İspanya’da yaşanan gelişmelerle birlikte hem Bitcoin hem de altındaki yükseliş dikkat çekti.

Bu uzmanlardan biri olan Tom Lee, “Bir dereceye kadar Bitcoin’in altın ile birlikte toparlandığını görmek güzel, İtalya ve dünyadaki olumsuz gelişmeler yatırımcıları riskten kaçmaya zorluyor.” dedi ancak Bitcoin’deki sıçramanın piyasa teknikleriyle örtüştüğüne de dikkat çekti.

→ WIKIPEDIA’NIN KURUCU ORTAĞI: BITCOIN KESİNLİKLE BİR BALON

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. emin Cevapla

    Dostum 5250 ye dusecez. Bosuna tarih marih vermeyin. Bir sonraki trend degisim gunu 21 haziran.