Wikipedia’nın kurucu ortağı: Bitcoin kesinlikle bir balon

Türkiye'de yasaklanan ücretsiz çevrimiçi ansiklopedi Wikipedia'nın kurucu ortağı Jimmy Wales, Bitcoin ve dijital para sektörünün nihayetinde patlayacak bir balonun içinde olduğunu söyledi.

Türkiye’de yasaklanan ücretsiz çevrimiçi ansiklopedi Wikipedia’nın kurucu ortağı Jimmy Wales, Bitcoin ve dijital para sektörünün nihayetinde patlayacak bir balonun içinde olduğunu söyledi.

Berlin’de New York’un Blockchain odaklı Consensus konferansının Avrupa versiyonu olan Blockshow konferansında konuşan Wales, sektörün ‘gerçek gazeteciliğe’ ihtiyacı olduğunu ifade etti. Wales, sözlerinin devamında, “Şu anda biz bir balonun içindeyiz. Kripto dünya kesinlikle ama kesinlikle bir balonda. Bunu inkar edecek pek çok insan olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Bu sözler, Wales’in kripto para sektörüyle alakalı ilk sözleri değil. Ekim ayındaki bir röportajda yatırımcıları ICO risklerine karşı uyarmıştı. Wales, CNBC’ye verdiği o röportajda, “Bana göre piyasada tamamen dolandırıcılık ürünü olan birçok ICO var. İnsanlar bu konuda oldukça dikkatli olmalı.” şeklinde konuşmuştu.

Wikipedia 2014’ten beri Bitcoin kabul ediyor

Wales’in görüşlerine tezat bir şekilde Wikipedia, 2014 yılından bu yana bir bağış yöntemi olarak Bitcoin’i kabul ediyor.

Lider kripto para Bitcoin, bugün yüzde 3’ün üzerinde değer kazandı. Bitcoin’in bugünkü yükselişi, bazı uzmanlar tarafından Avrupa’daki siyasi krizlerle ilişkilendirildi. Yüzde 3’ün üzerinde değerlenen Bitcoin, yayın sırasında 7450 dolardan işlem görüyor.

→ BITCOIN’DEKİ SIÇRAMA AVRUPA’DAKİ SİYASİ KRİZLERLE BAĞLANTILI OLABİLİR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. mehmet Yanıtla

    asıl kendisi bir balon baksana yasaklanmış BALON