Analist Jadi Ziedins: Bitcoin’deki kronik talep eksikliği endişe verici

Analist Jadi Ziedins'e göre Bitcoin'de 'mevcut kronik talep eksikliği' endişe verici ve bu tek yolun aşağı olduğu anlamına gelebilir.

Lider kripto para, bir analistin iddiasına göre son iki haftadır gideceği tek yolun aşağı olduğu anlamına gelen ‘kronik bir talep eksikliğinden’ kurtulamayacağı bir eğilime sıkışmış görünüyor.

Cracked.Market’tan Jani Ziedins’e göre Bitcoin’in görünümü yakın gelecekte parlak değil. Ziedins, şöyle diyor:

“Bitcoin hala 6,800 dolar direncini kırmaya çalışıyor. Alıcılar buradan almak isteselerdi çoktan almış olurlardı. Bu seviyelerde görülen kronik talep eksikliği önemli bir endişe kaynağıdır ve asgari dirence giden yol daha alçakta kalır.”

Kripto para alanındaki çeşitli gelişmelere karşın Bitcoin’in fiyatı, 2,000 doların altında alınıp satıldığı 2017’nin Temmuz ayından bu yana ilk kez 30 günlükte 1,500 dolar gibi dar bir aralıkta işlem görüyor.

Element Digital Asset Management’ın analistlerine göre bu volatilite eksikliği, piyasanın Bitcoin’i bir değer deposu olarak kullanmaya başladığı anlamına gelebilir. Analistlere göre ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC), VanEck/SolidX Bitcoin ETF’si ile ilgili bekleyen kararının kripto paranın şu anki aralığının dışına öçıkmasına yardımcı olması mümkün.

Öte yandan kripto para fiyatlarındaki mevcut görünüm San Francisco merkezli Bitwise Asset Management’a göre kötü bir işaret değil. Şirketin CEO’su Hunter Horsley ile küresel araştırma başkanı Matt Hougan, “Bizim açımızdan ay boyunca meydana gelen hiçbir şey yoktu; bunun yerine, yavaş ritimle ilerleme devam etti ki bu harika.” yorumunu yaptılar.

Kaynak: CryptoGlobe

→ MERKEZİYETSİZ BORSA REKABETİ KIZIŞIYOR: SON OYUNCU BITHUMB

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl