Yeni durağı neresi? 6,400 direncini aşan Bitcoin kuzeye bakıyor

Bugün 6,400 direncini aşan bir numaralı kripto para Bitcoin'de bir analiste göre 7,400'den başlayan satışlar sona erdi ve boğalar kontrolü yeniden kazandı.

Lider kripto para Bitcoin bugün gece saatlerinde 6,400 dolar seviyesini aştı. Akşam saatlerindeyse 6,500’ü geçti.

Analist Omkar Godbole, CoinDesk’teki değerlendirmesinde 7,400 doların üzerinde başlayan satışların sona erdiğini ve boğaların yeniden kontrole kavuştuğunu söyledi.

Godbole, 50 ve 100 saatlik hareketli ortalamaların boğalar lehine kıvrılmaya başladığını, bunların iyimser olmak için önemli nedenler olduğunu fakat aşağıya eğilimli 200 saatlik hareketli ortalamanın boğaları çok iddialı olmaya karşı uyardığını ifade etti.

Analist lider kripto paranın UTC zaman dilimine göre günü 6,400’ün üzerinde kapatması halinde kısa vadeli yükseliş durumunun daha da güç kazanacağını belirtti.

Godbole, yorumlarının devamında saatlik ve günlük grafiklerdeki yukarı yönlü fiyat hareketinin BTC‘nin bir ya da iki gün içinde 10 haftalık hareketli ortalama seviyesi olan 6,847 doları test edebileceğini gösterdiğini kaydetti. Bununla birlikte, ayı eğilimli hareketli ortalamaların boğa hareketinin hızını yavaşlatabileceğini ancak düzeltici hareketi raydan çıkaramayacağını bildirdi.

Analist son olarak günlük grafikte görülen ve şu sıralarda 6,455 dolarlık bir tabana sahip bayrak formasyonunun aşağı yönde kırılması halinde ayı görünümünün yeniden canlanabileceğini söyledi.

→ MORGAN STANLEY BITCOIN’DE SWAP İŞLEMLERİNE BAŞLAMAYI PLANLIYOR


Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Yeterli deneyim ve birikime sahip değilseniz bir danışmandan yardım almanız önerilir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Uzmancoin ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl