Morgan Stanley, Bitcoin’de swap işlemlerine başlamayı planlıyor

Köklü bir yatırım bankası olan Morgan Stanley, müşterilerine satın almaksızın Bitcoin'e yatırım yapmaları için yeni bir yol sunmayı planlıyor.

Bloomberg’de yer alan habere göre dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Morgan Stanley, müşterilerine satın almaksızın Bitcoin’e yatırım yapmaları için yeni bir yol sunmayı planlıyor.

Banka, müşterilerine kripto paraların değerlerindeki dalgalanmalara bağlı sözleşmeler sunacak. Konuyu bilen anonim bir kaynak, Morgan Stanley’in doğrudan Bitcoin ticareti yapmayacağını söyledi. Sunulacak sözleşmeler, Bitcoin vadelilerine bağlı olacak. Yatırımcılara yapılacak ödemeler, Bitcoin’in fiyatının gelecekte belirlenen aralıklarda artması ve azalmasına bağlı olarak yapılacak.

Haber kaynağı ayrıca Morgan Stanley‘in bu ticaret sözleşmelerini etkili bir şekilde sunabildiğini belirtti. Ek olarak tek gecikmenin kurumun iç onay sürecinden kaynaklandığını kaydetti. Bununla birlikte bu onay sürecinin ne zaman tamamlanacağını belirtmedi.

SEC hala Bitcoin hakkında net bir pozisyona sahip olmaması, yatırım bankalarının kripto paralarla ilgili yatırım ürünleri sunmasına engel olmadı.

Yaklaşık 2 trilyon dolarlık net varlığı bulunan Citigroup, Bitcoin gibi kripto paralara yönelik olarak Digital Asset Receipt ya da DAR olarak anılan bir finansal enstrüman geliştirdi. Diğer yandan Goldman Sachs da halihazırda bir Bitcoin ticaret platformu için çalışma halinde.

→ ŞİMDİ ETHER ALMAK İÇİN İYİ BİR ZAMAN MI?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl