“Bitcoin durdurulamaz” diyen senatörden ABD liderlerine çağrı

Amerika Birleşik Devletleri Cynthia Lummis, Bitcoin'in durdurulamayacağını söyleyerek liderlerin bir numaralı kripto parayı artık olumlu karşılamaları gerektiğini ifade etti.

Amerika Birleşik Devletleri Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin‘in (BTC) enflasyon gibi mevcut finans sektörü sorunlarını çözme potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Senatör Cynthia Lummis verdiği bir röportajda, Bitcoin’in ‘durdurulamayacağını’ belirterek, yatırımcılara artan ulusal borç ve enflasyonun ardından doların devalüasyonuna karşı bir alternatif sunduğunu söyledi.

“Bitcoin’in var olduğunu bilmek rahatlatıcı”

Memleketi Wyoming’de aşevlerine giden insanlar gördüğünü ve yükselen gıda ile benzin fiyatlarından yakındıklarını söyleyen Senatör, enflasyonist durumlar yaşandığı için ‘Bitcoin’in var olduğunu bilmenin aslında rahatlatıcı’ olduğunu söyledi.

Lummis özellikle kripto para sektörünün benimsenmesi için baskı yapan önde gelen Bitcoin destekçileri arasında yer alıyor. Lummis, bu doğrultuda, ABD kripto para sektörünü düzenlemek için bir çerçeve sağlamayı amaçlayan kapsamlı bir kripto düzenleme tasarısı sunmuştu.

Senatör Lummis aynı zamanda Bitcoin’in ekonomiye fayda sağlayabilecek nitelikleri konusunda ABD liderlerini eğitme girişimlerinde de ön saflarda yer aldı. Senatör ayrıca, Bitcoin’i kısıtlamaya çalışan liderlere de seslenerek onlara direneceğini belirtti.

Lummis, “ABD Senatosu ve Meclisi’nde Bitcoin’i kıskaca almak isteyen üyelere karşı direneceğiz. Şu anda ülkemizde yanlış şeyi yapmaya kararlı olan liderler olduğuna inanıyorum ve bunu aşmak zorundayız.” diye konuştu.

320 dolarken Bitcoin almıştı

8 yıl boyunca Wyoming eyaletinde Hazine müsteşarlığı görevi yapan senatör, 2020’de açıklamada bu görevde olduğu dönemde hep iyi bir değer saklama aracı arayışı içinde olduğunu söylemişti. Lummis ayrıca, damadının ve onun arkadaşlarının kendisini Bitcoin konusunda eğitmesi sayesinde fiyatın 320 dolar olduğu dönemde alım yaptığını da belirtmişti. Senatör, halen düzenli olarak Bitcoin almayı sürdürüyor.

➤ Bitcoin Haberleri

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl