Macron’dan Bitcoin ve diğer kripto paralar için çağrı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Davos'ta gerçekleşen 48. Dünya Ekonomik Forumu'nda konuşmasının bir kısmını Bitcoin ve kripto para birimlerine ayırdı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Davos’ta gerçekleşen 48. Dünya Ekonomik Forumu’nda konuştu. Macron konuşmasının bir kısmını da Bitcoin ve kripto para birimlerine ayırdı.

Fransa Cumhurbaşkanı, kripto para birimleri gibi gelişmekte olan ve henüz düzenlenmemiş finansal araçların yönetilmesi için IMF’ye bir yetki verilmesi çağrısı yaptı ve şöyle dedi:

“IMF, sektörün en az derece düzenlenen kısımlarına bakmıyor: Bitcoin, kripto para birimleri, gölge bankacılığı ve finansal piyasalarındaki en agresif operatörler… Bununla ilgili tartışmamız gerekiyor.”

IMF’den küresel işbirliği çağrısı

Öte yandan geçtiğimiz günlerde aktardığımız gibi IMF de kripto para birimlerinin dalgalanan fiyatının yarattığı riskler için küresel işbirliği çağrısı yapmıştı.

Son olarak IMF Başkanı Christine Lagarde, Eylül ayının son günlerinde yaptığı bir konuşmada dijital para birimlerini yasaklamanın akıllıca olmayabileceğini ifade etmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl