Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madencileri, zorluk düşüşünün ardından ne diyorlar?

Çin’de kripto para madenciliğine getirilen yasaklardan sonra Bitcoin üretmek için kullanılan donanımların toplam işlem gücünü ifade eden hash oranında sert düşüş görülmüş, devamın yapılan zorluk ayarlamasıyla da zorluk yüzde 28 azalmıştı.

Zorluktaki bu azalma, Bitcoin madenciliğinin artık daha karlı olduğu ve kolaylaştığı anlamına geliyor. Peki, işin bizzat içinde olan Bitcoin madencileri zorluktaki düşüş sonrası ne diyorlar?

CNBC’ye konuşan Bitcoin madencilik mühendisi Brandon Arvanaghi, “Bu, madenciler için bir gelir partisi olacak. Birdenbire pastadan daha büyük bir parça almaya başladılar, yani artık her gün daha fazla Bitcoin kazanıyorlar.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Varlık yöneticileri, Bitcoin ‘long’ pozisyonlarını artırdı

“Beklenmedik bir hediyeydi”

Madencilik şirketi Blockcap ve blok zinciri, yapay zeka üzerine alt yapı, yazılım çözümleri sağlayan Core Scientific’in kurucusu Darin Feinstein “Önümüzdeki dönemde bir gelir ve kar artışı bekliyoruz. Zorluktaki azalma, yalnızca gelirler açısından değil, aynı zamanda merkeziyetsizlik ve sürdürülebilir enerji ölçütleri açısından da beklenmedik bir hediyeydi.” şeklinde konuştu.

“Tüm madencilerin gelirleri artış gösterecek”

Bitcoin madenciliği faaliyeti yürüten Greenridge Generation’ın madencilikten sorumlu üst düzey yöneticisi Kevin Zhang ise “Tüm Bitcoin madencileri, aynı ekonomiyi paylaşır ve aynı ağda madencilik yaparlar. Dolayısıyla madencilerin tamamının gelirleri artış gösterecek.” yorumunu yaptı.

“Yüzde 35 daha karlı olacak”

Bitcoin madenciliği alanında hizmet sağlayıcısı olarak hareket eden Compass’ın CEO’su ve kurucusu Whit Gibbs, konuyla ilgili rakam da verdi. Gibbs, “Compass Mining müşterileri için çok daha yüksek bir karlılık dönemi bekliyoruz. Madencilerin yaklaşık yüzde 35 daha fazla kar elde edeceklerini tahmin ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl