Bitcoin madenciliği şirketi, borsadan liste dışı edilme riski altında

Bitcoin’de fiyatların düşük seyretmesi ve buna rağmen hash rate’in artmaya devam etmesi, madencilik şirketlerini zora sokuyor.

Bunun son örneği ise Nasdaq’ta işlem gören Digihost. Kanada merkezli Bitcoin madenciliği şirketi, Nasdaq’ın art arda 30 gün boyunca 1 dolarlık minimum hisse fiyatı gereksinimini karşılayamaması nedeniyle borsadan liste dışı edilme riski altında.

ABD’de teknoloji şirketlerinin yer aldığı ve dünyanın en büyük ikinci borsası olan Nasdaq’ta kurallar gereği, bir hisse senedinin asgari fiyatının 1 dolar olması şartı bulunuyor. İşleme ilk kez açılacak bir hissenin minimum başlangıç fiyatı 5 dolar olmalı ve daha sonrasında ise 1 dolar veya üzerinde seyretmeli.

Digihost ise cuma günü haftayı 0.71 dolardan kapattı. Bu durum üzerine Nasdaq, şirkete uyarı gönderdi ve kurala uyum sağlaması için 10 Nisan 2023’te son bulacak 180 günlük süre verdi. Şimdi Digihost’un bu süre zarfında art arda en az 10 gün boyunca 1 dolar ya da üzerinde işlem görmesi gerekiyor.

2017’de kurulan Digihost, 650 PH/s’lik kapasiteyle madencilik yapıyor. Bu da en verimli madencilik cihazları ile düşünüldüğünde, yaklaşık 5500 ila 6000 adet madencilik cihazına karşılık geliyor.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl