Bitcoin için başabaş noktası sanıldığı gibi 6,000 dolar değil, çok daha azı

Önde gelen madencilik havuzlarından biri olan F2Pool, Bitcoin madenciliğinin kârlı olabilmesi için fiyatın hangi seviyenin üzerinde kalması gerektiğini açıkladı.

Dünyanın en büyük kripto para madencilik havuzlarından biri olan F2Pool, “Bitcoin fiyatı hangi seviyenin altına düşerse madencilik kârlı olmaktan çıkar?” sorusunu detaylarıyla yanıtladı. F2Pool’un sağladığı verilere göre bazı madencilik donanımlarının artık kullanılamayacağını görmek mümkün.

F2Pool’un kurucu ortağı ve CEO’su Shixing Mao tarafından yayınlanan bir yazıya göre, Bitcoin fiyatı şu anki 6,000 dolarlık seviyelerden düşmeye devam etse bile madencilik havuzlar için kârlı olacak.

Yazıda F2Pool, Bitcoin madenciliğinin Bitmain‘in Antminer S9 cihazı ile yapılması halinde başabaş noktasının 4,500 dolar olduğunu, bunun Antminer S7 cihazında ise 11,500 dolar olduğunu ortaya koydu.

Önde gelen madencilik şirketlerinin Antminer S9 kullandığı düşünüldüğünde bu, Bitcoin fiyatı 4,500 dolara düşse bile madenciliğin zarar ettirmeyeceğini gösteriyor.

Litecoin’e gelince F2Pool, A4+ model cihazla 34.19 dolara düşene kadar kârlı bir madencilik yapılabileceğini aktardı.

ETH’de ise kârlı bir madencilik yapabilmek için fiyatının 117 doların üzerinde kalması gerekiyor.

→ 200 DOLARIN DA ALTINDA! ETHEREUM’U TÜKETEN TABLO

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl