ABD’de binlerce cihazlık Bitcoin madencilik tesisine kapatma kararı

ABD'de Niagara Şelaleleri'nde madencilik operasyonu yürüten Blockfusion'ın New York eyaletindeki madencilik faaliyetlerini şehrin imar planına uymadığı gerekçesiyle durdurması emredildi.

Blockfusion, New York eyaletinin Niagara Şelalesi şehrinde yer alan Bit Digital madencilik makinelerine ev sahipliği yapan tesisin, bir imar yönetmeliği nedeniyle kapatılmasına karar verildiği bildirildi.

Şirkete gönderilen bildirim, Blockfusion’ın şehrin imar planına ve diğer yasalara uyana kadar “herhangi bir kripto para madenciliği veya ilgili operasyonların” durdurulmasını emrediyor.

Blockfusion’ın Bit Digital’e yaptığı açıklamaya göre, bu yönetmelik şehir üzerindeki bir moratoryumun 30 Eylül’de sona ermesinin ardından 1 Ekim’de yürürlüğe girmişti. Bit Digital yaptığı açıklamada sektördeki moratoryumun 30 Eylül’de kaldırılmasından sadece 4 gün önce bilgi edinildiğini bildirdi.

ABC kanalının temmuz ayında bildirdiği haberde, kentin belediye başkanı Robert Restaino, moratoryumun, bölgede herhangi bir Bitcoin tesisinin büyümesini engellemeyi amaçlarken, planlanan imar yönetmeliğinin ise gürültü kirliliğini azaltacağını söylemişti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – Kripto para rallisini tahmin eden fon yöneticisi yeni yatırımını buldu

Yeni izinler için başvuru hazırlığı

Blockfusion ayrıca, yönetmeliğin yeni standartlarına dayalı olarak yeni izinler için başvurular hazırladıklarını ve izinlerin işlenmesinin birkaç ay sürebileceğini bildirdi. Bit Digital yönetiminin durumu izlemeye devam ettiği söylendi.

Bit Digital’in 13 bin 980 olan madencilik cihazının yaklaşık yüzde 17’sinin Blockfusion’ın Niagara Şelaleleri tesisinde barındırıldığı bildirildi.

Bit Digital, mayıs ayında meydana gelen bir patlamanın tesisteki binlerce makineyi devre dışı bıraktığını, ancak o zamandan beri enerjinin yeniden sağlandığını kaydetti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl