Bitcoin madenciliği, Bitcoin piyasası içinde yapılan finansal işlemleri onaylamak, transferleri sağlamak ve yeni Bitcoin’ler üretmek içindir. Blockchain temelinde, merkezi olmayan bir sistemle çalışan Bitcoin madenciliği en hızlı blok üreten ve işlemleri onaylayan kullanıcıya ödül verir. Bitcoin madenciliği hakkında bilmeniz gereken hemen her şey rehberimizde yer almaktadır.

Bitcoin madenciliği süreci, ağın güvenliğini yerel merkezler arasında dağıtmaya ve yeni Bitcoin oluşturmaya yardımcı olur.

Çok basit bir şekilde şöyle çalışır:

-Doğrulanmış işlemler tek bir blok halinde bir araya getirilmiştir.

-Bitcoin Blockchain’e yeni bir blok ekleme hakkı elde etmek için bilgisayarların karmaşık bir kriptolu bulmacayı çözmesi gerekiyor.

-Bulmacayı çözen ilk bilgisayar bloğu ekler ve Bitcoin ile ödüllendirilir.

“Bitcoin madencisi nedir?” sorusuna verilen en mantıklı cevap ise bilgisayarın ardında madencilik yapan kişi. Madencilik, giderek Bitcoin’de para kazanmanın daha popüler olduğu bir yol olmaya başladı.

Bitcoin madencileri, kullanıcıların işlemlerinin onaylanması çin ödedikleri ücretleri de aldığından çok karlı bir iş haline geldi.

Bir bulmaca çözüldüğünde ve blok taşına bir blok eklendiğinde, madenci (şu anda) 12.5 Bitcoin ödül alıyor. Ödül zamanla azalır. (Her 210 bin bloğun yarısı kadar küçülür). İlk madenciler blok başına 50 Bitcoin kazanabilirken, 2020’de bu 6.25 Bitcoin’e düşecek. Bitcoin madenciliği ücretsiz değildir. Bunun da nedeni maden teçhizatı çok pahalı olmasının yanı sıra çok fazla elektrik harcandığından yüklü faturalar ödemek zorunda kalınır.

Bir Bitcoin madenciliği hesap makinesi kullanarak ne kadar kazanabileceğinizi anlayabilirsiniz. Bunun için çevrimiçi programlar mevcut. Bitcoin madenciliği hizmetine yönelik olarak, iki yıllık madencilik için bunları ödemenizi sağlayan bir sözleşme imzalanır ve kontratlarınıza göre paranızı düzenli olarak alırsınız.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl