Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin madenciliğinde nükleer enerji planı

Kripto para madenciliğine ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini açıklayan Belarus Cumhurbaşkanı, nükleer enerjiyi kullanmayı planlıyor.

Çin’in ülkedeki kripto para madenciliğini yasaklamaya hazırlandığıyla ilgili geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerin ardından Doğu Avrupa ülkesi Belarus, kripto para madenciliğinde Çin’e bir rakip olarak ortaya çıktı. Yenilikçi fikirleriyle ünlü Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukashenko, FinTech (finansal teknoloji) devriminin ateşli bir savunucusu olarak biliniyor ve ülkesini de bu yöne sevk etmek için çabalıyor.

Lukashenko, birkaç gün önce ülkenin başkenti Minsk’te bulunan Ulusal Yüksek Teknoloji Parkı’nda ülkenin bilgi teknolojisi (BT) sektöründen insanlarla bir araya geldi ve onlara dijital ekonomiye geçişle ilgili bir konuşma yaptı.

Yaptığı konuşmada merkeziyetsiz para endüstrisine karşı olumlu tutum taleplerine yanıt veren Lukashenko, kripto para madenciliği çiftliklerinin ülkede işletme açmalarına izin vereceğini ve ayrıca, bu işletmelerin büyümelerinin engellenmeyeceğini söyledi.

Sözlerinin devamında ülkesinin bu yönde ilerlemeye devam edeceğini belirten ve kripto para endüstrisinin gelişmesine imkan tanıyacak iç altyapının önemine dikkat çeken Lukashenko, bu alana elinden gelen tüm desteği vereceğini ifade etti.

Belarus haber kaynaklarına göre, Lukashenko’nun planları arasında, kripto para madenciliği çiftliklerinin ülkenin nükleer santraline yakın bir yere kurulması ve 2019’un sonunda tam kapasiteyle çalışmaya başlayacak olan bu santralin bir bölümünün kripto para madenciliğine ayrılması var.

Doğu Avrupa ülkeleri kripto para madenciliğine oldukça olumlu bakıyor. Belarus, bu ülkelerin en yenisi. Gürcistan bu yılın başlarında Bifury’ye 45 dönümlük arazi satmış ve kripto merkezli girişimlere olanak sağlamak için vergiden arındırılmış bölgeler oluşturmuştu. Bifury, Gürcistan’a girdiğinden beri tapu sicil kayıtlarının tutulmasında Blockchain kullanımı için hükümete yardımcı oluyor.

→ RUS ANALİSTTEN 5 BASAMAKLI YIL SONU BİTCOİN TAHMİNİ

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl