Rus analistten 5 basamaklı yıl sonu Bitcoin tahmini

Bitcoin yatırımcısı ve analisti Radchenko, en büyük kripto parada bu yıl 2017 vari bir artış beklemiyor fakat beş basamaklı rakamların geleceğini düşünüyor.

Geleneksel piyasa yatırımcısıyken sonradan Bitcoin yatırımcısı olmaya karar veren Anatoly Radchenko, dün Ivan On Tech’in kripto para odaklı Youtube kanalına konuk oldu ve kripto para piyasasındaki son gelişmeleri yorumladı. Bölgesinde önemli bir takipçi kitlesine sahip olan Rus analist, şaşırtıcı bir şekilde çok iyimserdi.

Radchenko’ya Bitcoin’in adil değerinin 10,000$ ile 14,000$ arasında bir yerde olduğuyla ilgili yakın zamanda ortaya bir iddia atan Tom Lee’ye ve Bitcoin hakkında iyimser açıklamalarda bulunan milyarder yatırımcı Michael Novogratz’a katılıp katılmadığı sorulunca, Radchenko aynı fikirde olduğunu ifade etti ve ayrıca, Bitcoin’in 3,150$’da uzun vadeli çok iyi bir taban bulduğunu söyledi.

Ethereum World News’te yer alan habere göre Bitcoin’de bu yıl için 2017 vari bir boğa koşusu beklemeyen Radchenko, fiyatın Ağustos ayının sonuna kadar sadece 7,000$’lara kadar çıkılabileceğini düşünüyor. Bu noktadan sonra 5,000$ seviyelerine düşüşün olası olduğunu belirten Radchenko, yıl sonu için ise 10,000$’ların pekâla görülebileceğini düşünüyor.

Radchenko, fikirlerinde yalnız değil. Finans şirketi ADVFN’nin CEO’su Clem Chambers da onunla aynı yönde düşünüyor. Geçtiğimiz Aralık ayında görülen 3000 dolara düşüşü aylar öncesinden haber veren Chambers’ın yıl sonu Bitcoin tahmini de 10,000$.

Son zamanlarda Tether’da ve diğer sabit kripto paralardaki arz artışına dikkat çeken Chambers, bunun Bitcoin’i yukarılara taşıyacağına inanıyor, çünkü basit mantıkta para girişi fiyatı artırır.

Ancak, Chambers’ın boğa düşüncesindeki tek faktör bu değil. Chambers, Bitcoin’in altına olan ilgiyi yavaş yavaş kemirmekte olduğunu ve her yerde olmasa bile bu durumun en azından ABD için geçerli olduğunu düşünüyor. Ayrıca, çeşitli nedenlerden dolayı sermayenin kaçısı sonrası değer saklama aracı ihtiyacı olduğunda Bitcoin’in altının tacını paylaşmaya başlayacağını söylüyor.

Chambers’ın dediğine göre, diğer her şey aynı kalsa bile Bitcoin altın piyasasının %20’sini ele geçirdiğinde, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20,000$’ların üzerinde olacak.

Yine BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes de bu yılın kripto para piyasası için yeşil geçeceğini söylemiş ve 10,000$’lara yeniden demir atılacağını iddia etmişti.

→ DUR DURAKSIZ İLERLEYEN BNB’DEN TARİHİ REKOR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl