Çin’de yaşanan sel baskını, Bitcoin madenciliğini vurdu

Çin'de yaşanan yoğun yağışların ardından meydana gelen taşkınlar, kripto para madencilik şirketlerini vurdu. Binlerce madencilik cihazı kullanılamaz hale geldi.

Cointelegraph’ta yer alan habere göre Çin’in Sichuan eyaletindeki sel felaketi, bölgede faaliyet yürütüen büyük bir kripto para madenciliği şirketine ağır hasar verdi.

Sichuan ve Çin’deki diğer dört eyalet, 27-28 Haziran tarihlerinde yoğun yağış aldı ve bu yağışlar sellere yol açtı.

Bu sel felaketinden Sichuan’da yer alan büyük bir kripto para madencilik şirketinin ağır bir şekilde etkilendiği ve on binlerce madencilik cihazının kullanılamaz hale geldiği söyleniyor. Madencilik cihazlarının tamir edilmesinin neredeyse imkansız olduğu belirtiliyor.Şimdiye kadar cihazlarla hangi kripto paraların madenciliğinin yapıldığı ve cihazların kaçının sele kapıldığı net olarak bilinmiyor.

Çin, Bitcoin madenciliğinde en büyük paya sahip olan ülke. Dünya çapındaki Bitcoin madenciliği operasyonlarında Çin’in payının yüzde 70 olduğu tahmin ediliyor. Çin’in Sichuan eyaleti ise soğuk bir iklime ve ucuz elektrik kaynaklarına sahip olması nedeniyle Bitcoin madenciliği şirketlerinin yoğun olarak faaliyet yürüttüğü bir bölge.

Bu arada taşkınların yaşandığı sıralarda Bitcoin madenciliğinin hash oranındaki (toplam hesaplama gücü) sert düşüş de dikkat çekti.

→ BITCOIN’İN YARATICISI SATOSHI NAKAMOTO GERİ Mİ DÖNDÜ?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl