Petrol devi Shell’den Bitcoin madenciliği girişimi

Kripto para piyasası, FTX kriziyle adeta tepetaklak olurken Shell’den iyi bir haber geldi.

Bitcoin Magazine’in haberine göre dünyanın en büyük petrol şirketlerinden Shell, 2023’te Miami’de düzenlenecek olan Bitcoin konferansında kendi Bitcoin madenciliği girişimini başlatacak. Ayrıca Shell, hem 2023 hem de 2024’teki Bitcoin konferanslarına sponsor olmak için Bitcoin Magazine ile iki yıllık bir anlaşma imzaladı.

Haberde, Shell’in 2023’teki konferansta madencilik sahnesinde yer alacağı, burada Bitcoin madenciliğinde enerji maliyetini düşerecek çözümlerini tanıtacağı belirtildi.

Shell, ağustos ayında hizmetlerini veri merkezleri için daldırmalı soğutma çözümlerine doğru genişleteceğini duyurmuştu. Şirket, o dönem, Bitcoin madenciliğindeki veri merkezleri gibi oluşumların küresel enerji tüketiminde yüzde 1’lik pay sahibi olduğunu, bunun üçte birinin ise soğutma çözümlerinden elde edildiğini ifade etmişti.

Bitcoin Magazine CEO’su David Bailey, “Shell gibi bir enerji devinin Bitcoin madenciliği sektörüne girmesi, Bitcoin için büyük bir kazanım. Bitcoin’in işleri üzerindeki etkisini fark eden şirketlerin sayısı artmaya devam edecek. Shell, önümüzdeki birkaç yılda Bitcoin’e dönük strateji uyguladığını göreceğimiz birçok büyük şirketten sadece biri olacak.” dedi.

Miami’deki Bitcoin konferansı, 18-20 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl