Bitcoin madenciliği şirketi Genesis Digital Assets’e 431 milyon dolar yatırım

Bitcoin madenciliği şirketi Genesis Digital Assets, 431 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu. Yatırım turu, Paradigm liderlik etti ve ayrıca NYDIG, Stoneridge, FTX, Ribbit, Electric Capital, Skybridge, Kingsway Capital şirketleri katıldı. Kingsway Capital’in yatırımcıları arasında ise ünlü milyarderler Paul Tudor Jones ile Paul Marshall’in aile ofisleri ve Winter Capital bulunuyor.

Yatırım turunun bir parçası olarak Paradigm’in kurucu ve yönetici ortağı Matt Huang, Genesis Digital Assets’in yönetim kuruluna katıldı.

Madencilik şirketi, elde edilen sermayenin temiz enerjinin kolayca erişilebilir olduğu yerlerde Bitcoin madenciliği operasyonlarını büyütmek için kullanılacağını açıkladı.

Genesis Digital Assets’in veri merkezi kapasitesinin 170 megawatt’tan fazla olduğu ve bunun küresel Bitcoin madenciliği hash rate’inin yüzde 2.4’üne denk geldiği kaydedildi. Şirket, 2023’ün sonuna kadar 1.4 gigawatt kapasitenin üzerine çıkmayı hedefliyor. Şu anda toplam hash rate’e saniyede 3.3 eksahash’lik (EH/S) katkı sağlayan Genesis Digital Assets, buna önümüzdeki 12 ayda 8.6 eksahash (EH/s) daha ekleneceğini belirtiyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl