Bitcoin’in 20 bin dolar altına inmesi madencilik şirketlerini vurdu

Bitcoin'in fiyatının 20 bin doların altına düşmesi ve hafta başında elde edilen kazançların tersine dönmesinin ardından kripto para madencilik şirketlerinin hisseleri de düşüş kaydetti.

Bitcoin’in haftanın son gününde 20 bin doların altına sert düşüşü kripto madencilik şirketlerinin hisselerine de yansıdı. Bitcoin madenciliği şirketi Iris Energy hisseleri, eylül ayı için aylık yatırımcı güncellemesini yayımlamasının ardından yaklaşık yüzde 14 düşüşle 3.80 dolara geriledi. Ayrıca şirketin çıkarılan Bitcoin miktarı ağustos ayına kıyasla yüzde 8 artarken, aylık faaliyet gelirinin yüzde 6 azaldığı belirtildi.

Yıl içinde yüzde 80’lik düşüş

Bir diğer madencilik şirketi Cleanspark hisseleri de yüzde 7’den fazla düşüşle 52 haftanın en düşük seviyesi olan 3,02 dolara kadar geriledi. Bitcoin madencisinin hisseleri bu yıl yüzde 68 düşüş gösterdi.

Öte yandan Toronto merkezli büyük madencilik şirketlerinden Bitfarms’ın hisseleri yüzde 8’den fazla düşüşle 1.01 dolara gerileyerek 52 haftanın en düşük seviyesine indi. Şirketin hisseleri bu yıl neredeyse yüzde 80 kadar rekor bir düşüş yaşadı.

Hive Blockchain Technologies’in hisseleri ise yüzde 6’dan fazla gerileyerek 3.75 dolara düştü. Hive Blockchain, bu yıl yaklaşık yüzde 72’lik düşüş kaydetti.

Bitcoin’de yıl bazında yüzde 59’luk düşüş

Bitcoin bu yıl yüzde 59’dan fazla düşüşle 19 bin 450 dolar bandına geriledi. En büyük kripto para Bitcoin’in fiyatı 20 bin doların altında geçirdiği sarsıntılı birkaç haftanın ardından salı günü toparlanmaya başlamıştı. Piyasa değeriyle bir numaralı kripto para, TSİ 10.00’da 19 bin 428 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin Haberleri

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl