Bir Bitcoin kazanmak size yılda binlerce dolara mal olabilir. O da şanslıysanız.

Ancak, başlangıç ​​seviyesindeki Bitcoin madenciliği kılavuzumuz size yardımcı olacaktır.

Bitcoin 2009’da piyasaya sürüldüğünde, kişisel bir bilgisayar kullanarak ilk kripto para birimine sahip olmak mümkündü. Artık Bitcoin madenciliğinde yarışa katılanlar işlem ücretleri nedeniyle daha da arttı. Ancak güçlü bilgisayarlara sahip olanlar ödül bekleyebilirler.

Ne kadar yatırım madenciliğine ihtiyaç duyulduğunu anlamak için internetten, ‘Bitcoin madenciliği hesaplayıcısı’ yazarak aratabilirsiniz. Madencilik ekipmanının hesaplama gücünün ölçüsüne ‘sağlama oranı (hash rate)’ denir. Bu, ekipmanın kripto şifreli bulmacaları ne kadar hızlı çözebileceğini gösterir.

Bütçenize karar verdiğinizde nasıl Bitcoin madencilik yapacağınızı seçebilirsiniz. Kendi madencilik ekipmanınıza binlerce veya milyonlarca yatırım yapabilir ve tüm karı kendiniz koruyabilir veya mevcut altyapıyı kullanabilirsiniz.

Sonrasında yapacaklarınız:

Bir madencilik havuzuna katılın. Madencilik havuzları, bilgisayar güçlerini birleştiren ve karlarını paylaşan bir grup madencinin bulunduğu ortam. Genellikle böyle bir havuzun üyesi olmak için belli bir ücret vardır.

Bulut madenciliği kullanın. Bu, sizin adınıza karar verecek uzak bir veri merkezindeki işlem gücünün satın alınması anlamına gelir. Burada kendi ekipmanınıza yatırım yapmanıza gerek yoktur, ancak karınızı azaltan veri merkezi tarafından ücretlendirilirsiniz.

Her şekilde, sahtekârlıktan kaçınmak için, bir madencilik havuzunu veya bir bulut madenciliği çözümünü seçmeden önce biraz araştırma yapın.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl