Fundstrat: Madencilik, Bitcoin fiyatını 2019’da 36 bin dolara itecek

Wall Street analisti Tom Lee'nin piyasa stratejisi ve araştırma şirketi Fundstrat Global, dünyanın en büyük kripto para konferanslarından birine giden bir haftada ikinci bir tahminle ortaya çıktı.

Bitcoin’e ilgisiyle bilinen Wall Street analisti Tom Lee’nin piyasa stratejisi ve araştırma şirketi Fundstrat Global, dünyanın en büyük kripto para konferanslarından birine giden bir haftada ikinci bir tahminle ortaya çıktı.

Fundstrat’tan Sam Doctor, müşterileri için yazdığı raporda, bir Bitcoin‘in 2019 yılına kadar 36 bin dolar civarında olabileceğini ve en büyük dijital token’ının değerinin ise 20 bin ila 64 bin dolar arasında değişebileceğini belirtti.

Doctor’ın bu argümanı, kısmen kripto para madenciliği ekonomisinin ilerlemesinin fiyat değerlemesini destekleyeceği fikrine dayanıyor.

Fiyat hedefi, Lee’nin 2018 sonundaki 25 bin dolarlık son tahmini ile birlikte geniş bir çizgide.

‘Kurumsal yatırımcıların yüzde 82’si fiyatların dipte olduğuna inanıyor’

Lee’nin şirketi Fundstrat tarafından Nisan ayında yapılan bir araştırma, kurumsal yatırımcıların yüzde 82’sinin halihazırda fiyatların dipte bulunduğuna inandığını ortaya koydu. Araştırma aynı zamanda kurumsal yatırımcıların bu yılın sonu için Bitcoin’de fiyat tahminini 10 bin ila 20 bin dolar arasında bir yerde gösteriyordu.

→ ‘BİTCOİN, TARİHİNDE İLK DEFA EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR KURUMSAL İLGİ GÖRÜYOR’

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl