Bitcoin madencilik şirketi Compass çalışan sayısını yüzde 15 azaltacak

Kripto paralarda son 2 aydır yaşanan sert düşüşler, bu endüstride çalışan şirketleri de derinden etkiledi. Birçok borsanın çalışan sayısında azaltmaya gittiği görülürken, Compass Mining de benzer bir politika uygulama kararı aldı.

bitcoin-asic

Geçtiğimiz hafta CEO ve CFO’sunun istifa ettiği Compass Mining şirketi şimdi de çalışan sayısından %15’lik oranda azaltmaya gideceğini duyurdu. Açıklama şirket tarafından dün akşam (TSİ) saatlerinde yapıldı.

“İstediğimiz seviyenin yanına bile yaklaşamadık”

Compass Mining’den verilen bilgiye göre, %15’lik işten çıkarımın yanında üst düzey yönetici maaşlarında da %50’lik bir kesinti yapılacak:

“Bu zor dönemlerde atılan bu adımlar ile Compass şirketi çok daha güçlü ve hareket edebilir şekilde kalacaktır. Şirketimiz çok hızlı bir büyüme kaydetmesine rağmen, müşterilerimize vermek istediğimiz hizmetler aynı hızda büyümemiştir. Şirketimiz açıldığında, beklemediğimiz şekilde büyük ilgi gördük. Yaşanan aksaklıkları gidermek için çözümü, çalışan sayımızı artırmakta gördük ancak bugün istediğimiz seviyenin yanına bile yaklaşmış değiliz”

“Dolar kazandığı şirketleri önemseyen firmalarla çalışacağız”

Açıklamada ayrıca içerik üretimine de değer verileceği belirtilirken ilginç bir cümle de kuruldu ve “Bize karşı düsrüst olan ve dolar kazandığı şirketleri önemseyen firmalarla çalışacağız” denildi.

Compass Mining’de geçtiğimiz hafta beklenmedik şekilde CEO ve CFO’lar istifalarını sunmuşlardı. Şirketin açıklamasında ise istifa sebebi olarak hedeflere ulaşılamaması gösterilmişti. ABD merkezli madencilik firması, iki yöneticinin yerine geçici olarak anında geçici CEO’lar olarak Thomas Heller ve Paul Gosker’i atamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl