Core Scientific, 7202 BTC sattığını açıkladı: “Devam edecek”

ABD merkezli Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific, Haziran ayında 23 bin dolar ortalamayla 7202 Bitcoin sattığını açıkladı. Şirket bu satışlardan toplamda 167 milyon dolarlık gelir elde ettiğini duyururken, şu anda elinde 1959 Bitcoin ve yaklaşık 132 milyon dolarlık nakit bulundurduğunu belirtti.

ABD ve Avrupa Birliği gibi ekonomik anlamda en güçlü bölgelerde bile enflasyonun artması ve Fed’in faiz artırımları Bitcoin gibi risk varlıklarında çok ciddi satış furyası başlatırken, büyük oranda dolara geçen şirketlere ABD’nin en büyük madencilik şirketlerinden biri olarak görülen Core Scientific de eklendi.

167 milyon dolarlık Bitcoin satıldı

Şirket “Haziran ayı güncellemeleri” başlığıyla yaptığı açıklamada, özellikle Bitcoin satışları konusunda ne kadar keskin bir adım attığını net şekilde gösterdi ve ay içinde, 167 milyon dolar karşılığında, her biri yaklaşık 23 bin dolar ortalamayla olmak üzere, 7202 BTC satıldığını belirtti.

Haziran’da 1106 adet BTC üretildiğini ve 1 Haziran ile 30 Haziran arasında üretilen BTC’lerde %14’lük bir yükseliş olduğunu belirten Core Scientific, şu anda da elinde 1959 Bitcoin ile 132 milyon dolarlık nakit olduğunu aktardı.

“Ödemeler için satışlar devam edecek”

Satışlardan elde edilen gelirlerin çoğunun, ASIC cihazların ödemelerinde kullanıldığını aktaran Nasdaq’ta listelenmiş olan şirket, veri merkezinin genişletilmesi ve daha önceden tarihi belirlenmiş olan borç ödemelerinin de bu şekilde yapıldığı bilgisini verdi. Core Scientific ayrıca kendi ürettiği Bitcoin’lerle sınırlı olmak üzere satışların devam edeceğini, faaliyet ve büyüme masraflarını karşılamak, likiditeyi sağlamak ve borç ödemelerini sürdürmek için bunun yapılması gerektiğini belirtti.

CEO Levitt: Zor zamanları daha önce aştık, yine aşacağız

Duyuruda şirket CEO’su Mike Levitt, sermaye piyasalarının son dönemde zayıfladığını ve faiz oranlarının artmasının yanında ekonomilerin rekor enflasyon seviyeleriyle mücadele ettiğini belirtti ve şunları söyledi:

“Tarihi enflasyon seviyeleriyle mücadele ediyoruz. Şirketimiz geçmişte bu tür düşüş dönemlerini başarıyla atlattı ve bu karmaşık dönemi de atlatabilecek kabiliyette olduğumuza inanıyoruz. Kendimize güveniyoruz. Bu zorlu ortamı aşmak için bilançomuzu güçlendirmek ve likiditeyi artırmak için çalışıyoruz. Proje ve plânlarımızı devam ettirmek için odaklanmış durumdayız. 11 Ağustos’taki çeyrek toplantımızda daha detaylı bilgileri sizlere sunacağız”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl