Çin ve ABD arasındaki ticaret savaşı, kripto para madenciliğini vuracak

Çin ve ABD arasında süren ticaret savaşı, grafik kartlarındaki vergi oranının yükselmesi nedeniyle kripto para madenciliğini vuracak.

CNBC’de yer alan habere göre ABD Başkanı Donald Trump’ın Çin mallarına ilişkin getirdiği ek vergiler, önümüzdeki aylarda hem AMD hem de Nvidia‘nın grafik kartı fiyatlarının artmasına yol açabilir.

Kâr marjlarının dar olduğu rekabetçi bir madencilik ortamında maliyetlerdeki en ufak bir artış bile büyük külfet getirebilir.

Kripto para piyasası, geçtiğimizin yıldan bu yana genel bir çöküş yaşarken GPU madencileri zaten cihazlarını ya maliyetini çalıştırıyor ya da zarar ediyordu.

ABD ile Çin arasında süregelen ticaret savaşı sırasında ABD’nin vergi hamlesi, binlerce ürünü etkilerken Çin de ABD mallarına benzer bir karşılık verdi. Bu binlerce ürün arasında grafik kartları da bulunuyor. Bilindiği gibi grafik kartları kripto para madenciliğinde yoğun olarak kullanılıyor. Hatta bir dönem, oyuncular market raflarında satılık grafik kartları bulamadıkları için kripto para madencilerinden şikayetçiydi.

Çin’den gelen grafik kartları, bu yeni politikadan etkilenecek. Neyse ki Tayvan’dan gelen grafik kartları hariç tutulacak.

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı tırmanırsa vergi oranları daha da yukarıya çekilebilir.

İlk etapta grafik kartı fiyatları şüphesiz şekilde artacak. Bununla birlikte ikincil sonuçlarını belirlemek güç.

→ İLK BITCOIN MADENCİLERİNDEN BİRİ SESSİZCE NAKDE DÖNÜYOR

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl