Bitcoin madencilik zorluğu bir kez daha rekor kırdı

Bitcoin'de madencilik zorluğu yaklaşık iki ayarlama sürecinin ardından bir kez daha rekor kırdı. Zorluk tüm zamanların zirvesine çıkarak 36 trilyon 950 milyar oldu.

Geçtiğimiz sene Kasım ayında 69 bin dolarlık fiyata ulaşan ve daha sonra yaşanan birçok olumsuz gelişme nedeniyle büyük düşüşler yaşayan Bitcoin’de tüm bu olumsuz gidişata rağmen madencilik zorluğu ise üst üste rekorlar kırmaya devam ediyor.

Yeni rekor 36 trilyon 950 milyar…

10 Ekim günü gerçekleşen ayarlamada %13’ten fazla artan ve rekor kıran zorluk, iki hafta sonra %3 artmış ve rekor tazelemişti. 7 Kasım’daki ayarlamada az da olsa düşen zorluk, bu gece saatlerinde %0.51’lik artışla yeni zorluk rakamına ulaştı. Zorluk 36 trilyon 950 milyar 494 milyon 67 bin 22 oldu. Zorluğun rekor kırmasına rağmen fiyatın ise son 2 haftada %22 gibi sert şekilde düşmüş olması da dikkat çekiyor.

2022 yılı Bitcoin fiyatı için kabus gibi geçti ve %65’lik bir düşüş yaşandı ancak zorluk ise yüzde 51 gibi yüksek bir oranda artış gösterdi.

Bitcoin madencilik havuzlarında ise en büyük pay %26.7 ile Digital Currency Group’a bağlı olan Foundry USA şirketine ait. DCG aynı zamanda bugünlerde zor zamanlar geçiren ve GBTC hisseleri %40’tan fazla indirimde olan Grayscale’in de çatı şirketi konumunda… İkinci sırada %17.5 ile Antpool, 3. sırada ise %14.98 ile Binance Pool bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl