Bitcoin madencisi Marathon, 979 BTC üretip, 700 BTC sattı

En büyük madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital, haziran ayıyla ilgili Bitcoin raporunu paylaştı. Şirket şu an toplam 12 bin 538 BTC sahibi olduğunu, haziran ayında 700 BTC satıldığını ve aynı ay toplamda 979 BTC ürettiğini açıkladı. Madencilik firması ayrıca ortak bir girişim ile Abu Dabi'de de madencilik faaliyetlerini bu hafta başlattığını duyurdu.

Nasdaq borsasında listelenen ve küresel çaptaki en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden biri olan Marathon Digital Holdings, haziran ayı raporunu açıkladı.

1 sene öncesine göre %599 artış!

Şirket yaptığı basın açıklamasında, geçtiğimiz ay 979 BTC üretildiğini ve bu rakamın mayıs ayından %21 daha düşük olduğunu belirtti. Ancak yine aynı BTC üretiminin geçtiğimiz seneki haziran ayı üretiminden de %599 daha fazla olduğu bilgisi verildi.

Şirket CEO’su Fred Thiel, hazirandaki üretimin mayısa göre azalmasının arkasında iki önemli sebep olduğunu aktardı ve “Bunlardan bir tanesi Teksas’taki hava şartlarından ötürü yaşanan kesintiler, diğeri ise işlem ücretlerinin ciddi şekilde düşmesiydi” dedi. Yazıda işlem ücretlerinin düşmesinin sebebi olarak ise, mayıs ayında popülaritesi artan Ordinals işlemlerinin haziranda azalması gösterildi.

Abu Dabi’de madencilik başladı

Öte yandan ABD merkezli olan ve Teksas başta olmak üzere ülkede çok büyük merkezleri çalıştıran Marathon, Ortadoğu bölgesine de adım attı. Açıklamada şirketin ortak bir girişim ile Abu Dabi’de de madencilik faaliyetlerine bu hafta başladığı belirtildi.

Marathon’un haziran ayı itibarıyla elinde 12.538 BTC bulunurken, bu ayda ortalama günlük BTC üretimi de 32.6 BTC oldu. Bu rakam geçen sene haziran ayında ise 4.7 BTC idi.

Şirketin elinde toplam 149 bin 900 adet madencilik makinesi olduğu bilgisi de verildi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl