Tüm Bitcoin’lerin yüzde 7’si bir şirketin mahzenlerinde

Bitcoin depolama hizmetleri sağlayıcısı Xapo'nun şu anda dünyada bulunan Bitcoin'lerin yüzde 7'sini mahzenlerinde sakladığı öne sürüldü.

Bloomberg’in haberinde isimsiz kaynaklardan yapılan alıntılarda Bitcoin depolama hizmetleri sağlayıcısı Xapo’nun şu anda dünyada bulunan Bitcoin’lerin yüzde 7’sini mahzenlerinde sakladığı öne sürüldü. Bu kabaca toplamda 10 milyar dolarlık Bitcoin sakladıkları anlamına geliyor.

İki müşteriye göre cüzdan ve soğuk depolama sağlayıcısı şu anda 10 milyar dolarlık kripto para saklıyor.

Şimdi beş kıtayı kapsayan mahzenlere yakın bir başka kaynak, rakamı ‘doğru bir tahmin’ olarak adlandırdı.

Xapo, sadece 2014’ten beri piyasada. Geçtiğimiz yıl, İsviçre Alpleri’nde bulunan, Bitcoin saklama tesisine dönüştürdükleri ve Soğuk Savaş döneminde gizli bir merkez olarak kullanılan sığınakla manşetlerde yer alan bir şirketti.

→ İSVİÇRE ALPLERİ’NDE BİTCOİN SAKLAMAK İÇİN KULLANILAN GİZLİ BİR SIĞINAK OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Tam kontrollü ve merkezileşmiş sistemin tartışmasız eksikliğine rağmen şirket, donanım cüzdanları gibi bireysel soğuk depolama seçenekleriyle karşılaştırıldığında sisteminden övgüyle bahsediyor.

Bloomberg’e göre Bitcoin’lerin soğuk depolama yöntemiyle saklanmasına yönelik bu büyük talep, şirketin ABD’deki bankalarının yüzde 98’inden daha büyük bir mevduata sahip olmasını sağladı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. altcoinler Yanıtla

    Kim bilir hangi aklımıza gelmeyecek şirketler hangi coinleri saklıyor, ileride hepsi ortaya çıkacak. Yeni zenginler, daha güçlü şirketler..
    Önümüzdeki zaman kripto zamanı